Vanaf 1-4-1920 tot maar liefst 1-11-1963 verbonden aan de christelijke school en is dus ruim 43 jaar verbonden geweest als onderwijzeres van deze school. Zeker een duizend kinderen hebben van haar les
Vanaf het moment dat meester van Goor verhuisde van Nieuwlande naar Harlingen (1933) ging de juffrouw wonen in de voormalige pastorie aan toen nog de Zwindersche Scheid (na de oorlog de Joh.Poststraat
De huishoudster Steventje van den Hoogen, die bij van Goor werkte, ging terug naar Spakenburg in 1937 terug en met grote waarschijnlijkheid grenzende kende men elkaar waarschijnlijk vanuit Spakenburg.
De eveneens ongehuwde zuster van Hendrika (juffrouw Nieuwboer) Tjitske Nieuwboer trok vervolgens op 26-1-1937 bij haar in om de huishouding over te nemen.
(Anecdote) tussen 1940 en 1945.
In een uitgekomen boekje, n.a.v het leven van Arnold Douwes, deze was in de oorlog één van de naaste medewerkers van Johannes Post.
(Anecdote) tussen 1940 en 1945.
De dames Nieuwboer waren een begrip in Nieuwlande, ten tijde van de tweede W.O. hebben deze twee vrouwen een ongelofelijke rol gespeeld in het verzet.
In 1966 verhuizen de gezusters naar de Etsstoelstraat in Hoogeveen.
(Anecdote) november 1976.
In november 1976 bezocht Ursula Auerbach nog de dames in Hoogeveen.In november 1976 bezocht Ursula Auerbach nog de dames in Hoogeveen.
(Military Award) in het jaar 1978.
In 1978 ontvingen de beide dames de Yad Vashem onderscheiding: gemeentebestuurders van Oosterhesselen en Hoogeveen , oud-verzetstrijders en een vertegenwoordiging van de Joodse gemeenschap uit Hoogeve
Zij is overleden in het jaar 1991, zij was toen 92 jaar oud.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Han Eman, "Stamboom Eman/Swart-Radstok/Attevelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eman/I504724.php : benaderd 31 december 2025), "Hendrika Evelina (Riek) Nieuwboer (1898-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.