De temperatuur op 8 februari 1916 lag tussen 0,7 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
Trouwdag 6 februari 1947
De temperatuur op 6 februari 1947 lag tussen -8,6 °C en -2,8 °C en was gemiddeld -5,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 1,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
15 april » Jackie Robinson maak zijn debuut voor het honkbalteam van de Los Angeles Dodgers, en doorbreekt daarmee de rassensegregatie in die sport.
28 april » Thor Heyerdahl begint vanuit Peru aan zijn reis aan boord van een balsavlot, de Kon Tiki.
10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
Dag van overlijden 25 december 1995
De temperatuur op 25 december 1995 lag tussen -6,5 °C en 3,1 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 januari » Oostenrijk, Finland en Zweden treden toe tot de Europese Unie.
10 mei » De gemeente Amersfoort verzoekt het rijk en de provincie Utrecht om ruim 130 miljoen gulden aan extra steun voor de bouw van 6.700 Vinex-woningen in de wijk Vathorst.
17 mei » De nieuwe Franse president Jacques Chirac benoemt als eerste politieke daad Alain Juppé tot premier.
21 mei » Paus Johannes Paulus II verontschuldigt zich in Praag uit naam van alle katholieken voor het leed dat de katholieke kerk gelovigen van andere richtingen heeft aangedaan.
25 mei » De Sri-Lankaanse president Chandrika Kumaratunga verklaart de opstandige Tamil Tijgers (LTTE) opnieuw de oorlog. "Wij wilden een politieke oplossing, maar de LTTE heeft ons een oorlog opgedrongen", aldus Kumaratunga.
4 juni » Bosnische Kroaten, gesteund door Kroatische legereenheden, hebben volgens Servische militaire bronnen de vitale aanvoerroute naar Knin, 'hoofdstad' van de Servische enclave Krajina, met artillerie onder vuur genomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099514193.php : benaderd 8 oktober 2026), "Antje Dijkslag (1916-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.