De temperatuur op 29 juni 1890 lag rond de 15,1 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
Trouwdag 13 maart 1915
De temperatuur op 13 maart 1915 lag tussen 4,6 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,8 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
24 april » De Armeense Genocide begint.
3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
Dag van overlijden 9 juli 1976
De temperatuur op 9 juli 1976 lag tussen 13,6 °C en 27,2 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
5 januari » De eerste uitzending van het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
12 januari » De oud-ministers Roolvink en Schmelzer alsmede Elsevier-hoofdredacteur Hoogendijk geven toe dat zij tegen fikse betaling Gulf Oil Corporation adviezen hadden verstrekt.
4 mei » De Treinramp bij Schiedam in Schiedam kost aan 24 mensen het leven.
13 mei » Ontslag van de Italiaan Angelo Felici als nuntius in Nederland en benoeming van de Ier John Gordon tot zijn opvolger.
19 juni » In de troostfinale van EK voetbal 1976 wint het Nederlands voetbalelftal na verlenging van gastland Joegoslavië: 2-3. Ruud Geels maakt in de 112de minuut het beslissende doelpunt.
30 september » Tv-maker Henk Barnard ontvangt uit handen van minister Jan Pronk (ontwikkelingssamenwerking) de Dick Scherpenzeelprijs.
Dag van begraven 13 juli 1976
De temperatuur op 13 juli 1976 lag tussen 15,2 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 april » Het eenentwintigste Eurovisiesongfestival vindt plaats in Nederland en wordt gewonnen door de groep Brotherhood of Man met het liedje Save your kisses for me.
21 juni » De communistische partij van Enrico Berlinguer wint de verkiezingen in Italië.
21 augustus » De Lange Jan, de 135 meter lange schoorsteen van de voormalige mijn Oranje Nassau I in Heerlen, wordt opgeblazen. De schoorsteen valt verkeerd en beschadigt een leegstaand kantoorgebouw.
29 september » In Tbilisi wordt het Dinamo Stadion geopend, de thuisbasis van de Georgische voetbalclub FC Dinamo Tbilisi.
13 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in De Kuip met 2-2 gelijk tegen Noord-Ierland in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. Ruud Krol en Johan Cruijff maken na rust de Nederlandse doelpunten.
6 december » De Nederlandse oorlogsmisdadiger Pieter Menten wordt nabij Zürich gearresteerd, dankzij het speurwerk van journalist Hans Knoop.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099508099.php : benaderd 29 september 2026), "Arend Bijsterbosch (1890-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.