De temperatuur op 23 februari 1876 lag rond de 9,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
13 juli » In Den Helder exploderen enkele opgeviste granaten, waardoor vijf mensen om het leven komen.
8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
Dag van overlijden 2 april 1962
De temperatuur op 2 april 1962 lag tussen 3,1 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » De Slag bij Vlakke Hoek, waarbij de Nederlandse Marine voor het laatst een vijandig schip tot zinken bracht, in dit geval een Indonesisch.
19 maart » Paus Johannes XXIII creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in België Efrem Forni en de Belgische aartsbisschop van Mechelen-Brussel Leo Suenens.
10 april » Voor het eerst zijn de Flintstones op de Nederlandse tv te zien.
22 juni » Een Boeing 707 van Air France stort als gevolg van het slechte weer neer op Guadeloupe; 113 mensen komen om.
23 oktober » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Melbourne haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op exact één minuut: 1.00,0.
25 oktober » Europa's eerste waterdrukkernreactor gaat in bedrijf, in Mol in België.
Dag van begraven 6 april 1962
De temperatuur op 6 april 1962 lag tussen 2,4 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 7,1 uur zonneschijn (54%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
24 april » Luis Nicolao scherpt in Rio de Janeiro het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag aan tot 58,4.
16 augustus » De Britse popgroep The Beatles vervangt drummer Pete Best door Ringo Starr.
21 oktober » Oprichting van de Algerijnse voetbalbond.
27 oktober » Zwemster Dawn Fraser uit Australië duikt in Melbourne als eerste vrouw ooit onder de magische grens van één minuut op de 100 meter vrije slag: 59,9 seconden.
31 oktober » Goedkeuring door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers van het wetsontwerp omtrent de taalgrens.
9 december » Tanganyika vormt de Republiek Tanganyika.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099508072.php : benaderd 15 oktober 2026), "Hermannus Bijsterbosch (1876-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.