De temperatuur op 29 november 1930 lag tussen 7,1 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
Trouwdag 27 mei 1955
De temperatuur op 27 mei 1955 lag tussen 7,8 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
25 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland tot Bisdom Helsinki. Benoeming van de Nederlander Willem Cobben tot bisschop van Helsinki.
3 maart » Elvis Presley verschijnt voor het eerst op de (Amerikaanse) televisie.
3 september » Opening van het Estadio Ramón de Carranza in de Spaanse stad Cadiz.
14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Dakar en het bisdom Ziguinchor in Senegal. Benoeming van Marcel Lefebvre tot aartsbisschop van Dakar.
21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
Dag van overlijden 6 augustus 2014
De temperatuur op 6 augustus 2014 lag tussen 13,0 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (20%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 april » Minstens 71 mensen worden gedood en meer dan 120 mensen raken gewond bij een bomaanslag in een busstation in de Nigeriaanse hoofdstad Abuja.
15 april » Bij een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen komen in het West-Afrikaanse land Togo 48 mensen om het leven.
29 augustus » De vulkaan Tavurvur in Papoea-Nieuw-Guinea barst uit.
4 september » Zuid-Afrika heeft de dalai lama, de geestelijk leider van de Tibetanen, voor de derde keer in vijf jaar een visum geweigerd.
4 oktober » Het team van het populaire Britse autoprogramma Top Gear wordt door een boze, stenengooiende menigte uit Argentinië verdreven. De Argentijnen zijn ontzet over een provocerende verwijzing die de programmamakers zouden hebben gemaakt naar de Falkland-oorlog tussen Argentinië en het Verenigd Koninkrijk.
28 november » Het Kruger National Park begint met de verhuizing van vijfhonderd neushoorns naar veiliger oorden. Het hoopt daarmee te voorkomen dat de dieren ten prooi vallen aan stropers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dennis Eikenaar, "Stamboom Eikenaar-Eijkenaer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eikenaar-eijkenaer/I1446.php : benaderd 26 januari 2026), "Jan Hendrik Eikenaar (1930-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.