De temperatuur op 15 mei 1937 lag tussen 10,2 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 12,5 mm neerslag gedurende 9,2 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
Dag van overlijden 17 februari 2005
De temperatuur op 17 februari 2005 lag tussen -0,9 °C en 2,1 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
20 mei » Vincent Kompany van RSC Anderlecht wint voor de tweede keer op rij de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
4 juli » Project Deep Impact: een ruimteprojectiel slaat in op de komeet Tempel 1.
8 augustus » Zwemster Lisbeth Lenton scherpt in Melbourne het wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 51,91. De mondiale toptijd was met 52,17 in handen van Therese Alshammar.
12 augustus » Ludwig-Holger Pfahls, Duits politicus en hoge ambtenaar, wordt wegens belastingsontduiking in eerste aanleg tot 2 jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld.
8 oktober » Een zware aardbeving treft Pakistan.
8 november » Na een motie van wantrouwen ingediend door GroenLinks moet wethouder Marco Pastors van Leefbaar Rotterdam het veld ruimen op grond van een interview, waarin hij had gezegd dat criminele moslims vaak hun religie misbruiken om hun gedrag te rechtvaardigen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leo Eijskoot, "Stamboom Eijskoot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijskoot/I3163.php : benaderd 1 januari 2026), "Hendrika van der Most (1937-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.