Stamboom Eijsermans » Maria Johanna Mathijsen (1863-1899)

Persoonlijke gegevens Maria Johanna Mathijsen 

  • Zij is geboren op 12 december 1863 in Tilburg.
  • Zij is overleden op 10 augustus 1899 in Tilburg, zij was toen 35 jaar oud.
    Overlijdensakte Maria Johanna Mathijsen Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1899
    Code TLB_O_1899
    Periode register 1899
    Aktenummer 451

    Overledene Maria Johanna Mathijsen
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 10-08-1899
    Geslacht v
    Leeftijd 35 jaar

    Relatie Petrus van Dun

    Vader Hendrikus Mathijsen

    Moeder Antonetta van Lieshout
  • Een kind van Hendrikus Mathijsen en Antonetta van Lieshout
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 oktober 2013.

Gezin van Maria Johanna Mathijsen

Zij is getrouwd met Petrus van Dun.

Zij zijn getrouwd op 5 november 1890 te Tilburg, zij was toen 26 jaar oud.

Huwelijksakte Petrus van Dun 05-11-1890 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1890
Code TB_H_1890
Periode register 1890
Aktenummer 212
Plaats Tilburg
Datum 05-11-1890

Bruidegom Petrus van Dun
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 01-04-1869
Leeftijd 21 jaar

Bruid Maria Johanna Mathijsen
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 12-12-1863
Leeftijd 26 jaar

Vader bruidegom Hendrikus van Dun

Moeder bruidegom Nicolasina van Eulem

Vader bruid Hendrikus Mathijsen

Moeder bruid Antonetta van Lieshout

Kind(eren):

  1. N.N. van Dun  1894

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Johanna Mathijsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Johanna Mathijsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Johanna Mathijsen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 december 1863 lag rond de 9,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 7.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
  • De temperatuur op 5 november 1890 lag rond de 4,3 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 10 augustus 1899 lag rond de 23,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
    • 14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
    • 27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
    • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
    • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mathijsen


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I92714.php : benaderd 13 februari 2026), "Maria Johanna Mathijsen (1863-1899)".