Stamboom Eijsermans » Henricus Aloijsius van Dun (1891-1970)

Persoonlijke gegevens Henricus Aloijsius van Dun 

  • Hij is geboren op 8 juli 1891 in Tilburg.
    Geboorteakte Henricus Aloijsius van Dun Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Geboorteregister 1891
    Code TLB_G_1891
    Periode register 1891
    Aktenummer 639

    Kind Henricus Aloijsius van Dun
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 08-07-1891
    Geslacht m

    Vader Petrus van Dun

    Moeder Maria Johanna Mathijsen
  • Hij is overleden op 19 maart 1970 in Tilburg, hij was toen 78 jaar oud.
  • Een kind van Petrus van Dun en Maria Johanna Mathijsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 oktober 2013.

Gezin van Henricus Aloijsius van Dun

Hij is getrouwd met Louisa Adriana Catharina Teurlings.

Zij zijn getrouwd op 18 april 1917 te Tilburg, hij was toen 25 jaar oud.

Huwelijksakte Henricus Aloijsius van Dun 18-04-1917 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1917
Code TB_H_1917
Periode register 1917
Aktenummer 100
Plaats Tilburg
Datum 18-04-1917

Bruidegom Henricus Aloijsius van Dun
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 25 jaar

Bruid Louisa Adriana Catharina Teurlings
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 26 jaar

Vader bruidegom Petrus van Dun

Moeder bruidegom Maria Johanna Mathijsen

Vader bruid Johannes Cornelis Teurlings

Moeder bruid Johanna Lommers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Aloijsius van Dun?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Aloijsius van Dun

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Aloijsius van Dun

Henricus Aloijsius van Dun
1891-1970

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 juli 1891 lag rond de 13,3 °C. Er was 15 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
    • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
  • De temperatuur op 18 april 1917 lag tussen -1,0 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
    • 13 mei » Drie kinderen zeggen de Heilige Maagd Maria (Onze-Lieve-Vrouw van Fátima) gezien te hebben boven een boom in Cova da Irianear nabij Fatima in Portugal.
    • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
    • 9 juli » De Zweed John Zander verbetert in Stockholm het wereldrecord op de 2000 meter hardlopen. Zijn tijd is 5'31,0".
    • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
    • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
  • De temperatuur op 19 maart 1970 lag tussen 2,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (32%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 17 april » Veilige terugkeer Apollo 13, na een bijna-ramp in de ruimte.
    • 25 april » De Belgische wielrenner Georges Pintens wint de vijfde editie van de Amstel Gold Race.
    • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
    • 1 oktober » Mevrouw D. van der Heem-Wagemakers is de eerste vrouwelijke districtsbestuurder in het vakbondswezen.
    • 24 oktober » Salvador Allende wordt gekozen tot president van Chili.
    • 2 december » In de Verenigde Staten gaat een bureau voor Milieubescherming van start.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Dun

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Dun.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Dun.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Dun (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I436679.php : benaderd 28 september 2026), "Henricus Aloijsius van Dun (1891-1970)".