Stamboom Eijsermans » Wilhelmus Leemans (1826-????)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Leemans 

  • Hij is geboren op 22 mei 1826 in Tilburg.
    Geboorteakte Wilhelmus Leemans Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 16
    Archiefnaam Burgerlijke stand
    Bronnaam register van geboorten
    Registernaam Geboorteregister 1826
    Code TB_G_1826
    Periode register 1826
    Aktenummer 165

    Kind Wilhelmus Leemans
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 22-05-1826
    Geslacht m

    Vader Gerardus Leemans

    Moeder Jacoba van Dal
  • Een kind van Gerardus Leemans en Jacoba van Dal
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 december 2011.

Gezin van Wilhelmus Leemans

(1) Hij is getrouwd met Maria Aldegonda van Diessen.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1856 te Tilburg, hij was toen 30 jaar oud.

Huwelijksakte Wilhelmus Leemans 31-10-1856 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1856
Code TB_H_1856
Periode register 1856
Aktenummer 73
Plaats Tilburg
Datum 31-10-1856

Bruidegom Wilhelmus Leemans
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 22-05-1826
Leeftijd 30 jaar

Bruid Maria Aldegonda van Diessen
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 10-09-1825
Leeftijd 31 jaar

Vader bruidegom Gerardus Leemans

Moeder bruidegom Jacoba van Dal

Vader bruid Peter van Diessen

Moeder bruid Johanna Cornelia Donders

(2) Hij is getrouwd met Catharina Cornelia Teurlings.

Zij zijn getrouwd op 11 juni 1890 te Tilburg, hij was toen 64 jaar oud.

Huwelijksakte Wilhelmus Leemans 11-06-1890 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1890
Code TB_H_1890
Periode register 1890
Aktenummer 109
Plaats Tilburg
Datum 11-06-1890
Diversen Eerdere partner bruidegom: Maria Aldegonda van Diessen. Eerdere partner bruid: Martinus de Lauw.

Bruidegom Wilhelmus Leemans
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 22-05-1826
Leeftijd 64 jaar

Bruid Catharina Cornelia Tuerlings
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 17-06-1832
Leeftijd 57 jaar

Vader bruidegom Gerardus Leemans

Moeder bruidegom Jacoba van Dal

Vader bruid Wilhelmus Tuerlings

Moeder bruid Cornelia Verbunt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Leemans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus Leemans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Leemans


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1826 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken nevel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 11 juni 1890 lag rond de 16,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Leemans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leemans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leemans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leemans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I84789.php : benaderd 26 december 2025), "Wilhelmus Leemans (1826-????)".