Stamboom Eijsermans » Maria Cornelia van Ackeren (1875-1950)

Persoonlijke gegevens Maria Cornelia van Ackeren 

  • Zij is geboren op 1 mei 1875 in Wouw.
  • Zij is overleden op 1 september 1950 in Roosendaal, zij was toen 75 jaar oud.
    Overlijdensregister Roosendaal 1950
    Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS overlijdensakte(Akte)datum: 01-09-1950Plaats: Roosendaal
    Overledene
    Maria Cornelia van Ackeren
    overleden op 01-09-1950
    echtgenote van Jacobus Cornelis van Pul
    Vader
    Adriaan van Ackeren
    Moeder
    Dimphna van Aert
    Bronvermelding
    Overlijdensregister Roosendaal 1950, archiefnummer 1297, inventarisnummer 3475, aktenummer 215
    Gemeente: Roosendaal
    Periode: 1950
  • Een kind van Adriaan van Ackeren en Dimphna van Aert
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 augustus 2022.

Gezin van Maria Cornelia van Ackeren

Zij is getrouwd met Jacobus Cornelis van Pul.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1903 te Bergen op Zoom, zij was toen 27 jaar oud.

Huwelijksregister Bergen op Zoom 1903
Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS huwelijksakte
(Akte)datum: 27-04-1903
Plaats: Bergen op Zoom
Vader van de bruidegom
Marijnus van Pul
Moeder van de bruidegom
Elizabeth Verhaart
Bruidegom
Jacobus Cornelis van Pul
geboren te Roosendaal en Nispen
Bruid
Maria Cornelia van Ackeren
geboren te Wouw
Vader van de bruid
Adriaan van Ackeren
Moeder van de bruid
Dimphna van Aert
Bronvermelding
Huwelijksregister Bergen op Zoom 1903, archiefnummer 550, inventarisnummer 211, aktenummer 16
Gemeente: Bergen op Zoom
Periode: 1903

Kind(eren):

  1. N.N. van Pul  1906
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Cornelia van Ackeren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Cornelia van Ackeren

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Cornelia van Ackeren


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 mei 1875 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 46%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
  • De temperatuur op 27 april 1903 lag tussen 5,6 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
    • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
    • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
  • De temperatuur op 1 september 1950 lag tussen 9,9 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 10,8 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 9 januari » In Colombo komen de ministers van Buitenlandse Zaken van het Britse Gemenebest bijeen om de basis te leggen van het Colombo-plan.
    • 19 juli » Oprichting van de Zentralrat der Juden in Deutschland.
    • 12 augustus » Encycliek Humani Generis van paus Pius XII over dwalingen die de fundamenten van de katholieke geloofsleer bedreigen.
    • 28 september » Indonesië wordt toegelaten tot de Verenigde Naties.
    • 1 november » Dogmaverklaring door Paus Pius XII betreffende de Tenhemelopneming van Maria.
    • 2 december » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nemen Resolutie 390(V) aan, waarbij de Eritreeërs als volk worden erkend, maar Eritrea wordt met Ethiopië tot een federatie samengevoegd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Ackeren


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I648387.php : benaderd 1 januari 2026), "Maria Cornelia van Ackeren (1875-1950)".