Stamboom Eijsermans » Adrianus Roland Roland Holst (± 1861-1940)

Persoonlijke gegevens Adrianus Roland Roland Holst 

  • Hij is geboren rond 1861 in Amsterdam.
  • Hij is overleden op 18 september 1940 in Hilversum.
    BS Overlijden met Adrianus Roland Holst
    Overledene: Adrianus Roland Holst
    Geboorteplaats: Amsterdam
    Geslacht: Man
    Leeftijd: 79
    Vader: Adrianus Roland Holst
    Moeder: Saapke Posthumus
    Echtgenoot: Maria Elisabeth van Tijen
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: 18-09-1940
    Gebeurtenisplaats: Hilversum
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief
    Plaats instelling: Haarlem
    Collectiegebied: Noord-Holland
    Aktenummer: 568
    Registratiedatum: 19-09-1940
    Akteplaats: Hilversum
  • Een kind van Adrianus Roland Roland Holst en Saapkje Posthumus
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 juni 2021.

Gezin van Adrianus Roland Roland Holst

Hij is getrouwd met Maria Elisabeth van Tijen.

Zij zijn getrouwd op 11 augustus 1887 te Amsterdam.

BS Huwelijk met Adrianus Roland Holst
Bruidegom: Adrianus Roland Holst
Beroep: assurantiebezorger
Geboorteplaats: Amsterdam
Leeftijd: 26
Bruid: Maria Elisabeth van Tijen
Geboorteplaats: Amsterdam
Leeftijd: 22
Vader van de bruidegom: Adrianus Roland Holst
Beroep: makelaar
Moeder van de bruidegom: Saapke Posthumus
Vader van de bruid: Hendrik Wouter van Tijen
Beroep: commissionair in effecten
Moeder van de bruid: Jacoba Elisabeth Cremers
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: 11-08-1887
Gebeurtenisplaats: Amsterdam
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief
Plaats instelling: Haarlem
Collectiegebied: Noord-Holland
Aktenummer: Reg.19 fol. 46
Registratiedatum: 11-08-1887
Akteplaats: Amsterdam

Kind(eren):

  1. Marinus Roland Holst  ± 1889-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus Roland Roland Holst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus Roland Roland Holst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Roland Roland Holst

Nicolaus Posthumus
± 1805-????
Saapkje Posthumus
± 1832-1908

Adrianus Roland Roland Holst
± 1861-1940

1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 augustus 1887 lag rond de 15,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 52 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 18 september 1940 lag tussen 11,6 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
    • 20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
    • 11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
    • 28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.
    • 5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
    • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Roland Holst


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I648296.php : benaderd 12 januari 2026), "Adrianus Roland Roland Holst (± 1861-1940)".