Stamboom Eijsermans » Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen (1864-1944)

Persoonlijke gegevens Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen 

  • Hij is geboren op 4 september 1864 in Oisterwijk.
    Geboorteakte Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen Oisterwijk

    GemeenteOisterwijk
    Brontypeboek
    Archiefnummer915
    Deelnummer007
    RegisternaamGeboorteregister 1864
    Periode register1864
    Aktenummer38

    KindAdrianus Wilhelmus Matheus Roosen
    GeboorteplaatsOisterwijk
    Geboortedatum04-09-1864
    Geslachtm

    VaderAdriaan Roosen

    MoederDorethea Schonk
  • Hij is overleden op 25 oktober 1944 in Oisterwijk, hij was toen 80 jaar oud.
    Overlijdensakte Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen Oisterwijk

    GemeenteOisterwijk
    Brontypeboek
    Archiefnummer915
    Deelnummer036
    RegisternaamOverlijdensregister 1944
    Periode register1944
    Aktenummer83

    OverledeneAdrianus Wilhelmus Matheus Roosen
    GeboorteplaatsOisterwijk
    Plaats overlijdenOisterwijk
    Datum overlijden25-10-1944
    Geslachtm
    Leeftijd80 jaar

    RelatieAlida Adriana de Backer

    VaderAdriaan Roosen

    MoederDorothea Schonk
  • Een kind van Adriaan Roosen en Dorothea Schonk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 november 2014.

Gezin van Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen

Hij is getrouwd met Alida Adriana de Backer.

Zij zijn getrouwd op 11 juli 1893 te Oisterwijk, hij was toen 28 jaar oud.

Huwelijksakte Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen 11-07-1893 Oisterwijk

GemeenteOisterwijk
Brontypeboek
Archiefnummer915
Deelnummer019
RegisternaamHuwelijksregister 1893
Periode register1893
Aktenummer17
PlaatsOisterwijk
Datum11-07-1893

BruidegomAdrianus Wilhelmus Matheus Roosen
GeboorteplaatsOisterwijk
Geboortedatum04-09-1864
Leeftijd28 jaar

BruidAlida Adriana de Backer
GeboorteplaatsOisterwijk
Geboortedatum25-07-1867
Leeftijd25 jaar

Vader bruidegomAdriaan Roosen

Moeder bruidegomDorothea Schonk

Vader bruidCornelis de Backer

Moeder bruidMaria van der Linden

Kind(eren):

  1. Cornelis Maria Roosen  1895-1979 
  2. Petrus Cornelis Roosen  1899-1977 
  3. Auguste Jacobus Roosen  1904-1995 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 september 1864 lag rond de 12,2 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
    • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
  • De temperatuur op 11 juli 1893 lag rond de 18,1 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
  • De temperatuur op 25 oktober 1944 lag tussen 5,3 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De geallieerden beginnen Operatie Shingle met een aanval op de plaats Anzio in Italië.
    • 13 juli » In Sneek begint de Sneker Bloednacht waarin vier inwoners van Sneek werden geliquideerd als vergelding voor de moord op Gaele van der Kooij, een lid van de Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps.
    • 4 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen bevrijden Antwerpen, maar de Scheldemonding blijft nog weken bezet.
    • 31 oktober » Terugtrekkende Duitse strijdkrachten blazen de brug bij Keizersveer gedeeltelijk op.
    • 12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.
    • 28 december » Oprichting van de sociale zekerheid in België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Roosen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Roosen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Roosen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Roosen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I591702.php : benaderd 27 december 2025), "Adrianus Wilhelmus Matheus Roosen (1864-1944)".