De temperatuur op 14 september 1943 lag tussen 15,0 °C en 23,1 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 februari » Een Britse Pathfinder Stirling stort neer bij Hardinxveld-Giessendam (Rotterdam) in Nederland waarna de Duitsers de overblijfselen van een H2S cm-radar vonden. Het gevonden Rotterdam Gerät was de aanleiding om een wedren tegen de tijd te starten om de Britten bij te benen in de ontwikkeling van de cm-radar.
14 februari » Operatie Brandy - nachtelijke Britse commando-operatie tijdens de Tweede Wereldoorlog op Florø, een havenplaats aan de westkust van Noorwegen.
13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
28 augustus » De Deense regering treedt af nadat de Duitse bezetter een ultimatum heeft gesteld omtrent het straffen van verzetsstrijders.
12 oktober » De nazi-koning Tomislav II van Kroatië doet troonsafstand.
Dag van overlijden 17 juni 2012
De temperatuur op 17 juni 2012 lag tussen 10,1 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,1 uur zonneschijn (30%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » Op Kiribati wordt president Anote Tong herkozen met ruim 42 procent van de stemmen.
4 april » Zanger Youssou N'Dour wordt in Senegal benoemd tot minister van Cultuur en Toerisme.
20 juli » De Roemeense premier Victor Ponta heeft grote delen van zijn juridische proefschrift uit 2003 zonder bronvermelding overgenomen, aldus een ethische commissie van de Universiteit van Boekarest.
5 augustus » Bij de Olympische Spelen in Londen verbetert atleet Churandy Martina van Rotterdam Atletiek zijn eigen, ruim één jaar oude Nederlands record op de 100 meter (10,10 seconden) met een tijd van 9,91 seconden.
7 augustus » De inwoners van de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg worden verrast door een zeldzaam fenomeen in hun stad: sneeuw.
30 november » Nintendo lanceert de Wii U in Europa en Oceanië.
Dag van crematie 22 juni 2012
De temperatuur op 22 juni 2012 lag tussen 12,7 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 5,4 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 7,9 uur zonneschijn (47%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 mei » Barack Obama drukt als eerste zittende Amerikaanse president zijn steun uit voor het homohuwelijk.
9 juni » Sunette Viljoen uit Zuid-Afrika scherpt in New York het Afrikaans record speerwerpen voor vrouwen aan tot 69,35 meter.
10 september » Hassan Sheikh Mohamud wordt president van Somalië.
24 november » De Zuid-Afrikaanse politie schiet zeven mannen dood die betrokken waren bij een overval op een depot van een waardetransportbedrijf in Johannesburg.
29 november » Palestina wordt door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties met 138 tegen 9 stemmen erkend als waarnemend niet-lidstaat. Palestina wordt daarmee door de VN erkend als soevereine staat.
9 december » In Ghana wint zittend president John Dramani Mahama de presidentsverkiezingen met 50,7% van de stemmen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I585957.php : benaderd 1 januari 2026), "Johannes Petrus Cornelius Martinus "Jan" van Vessem (1943-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.