Stamboom Eijsermans » Maria Tax (± 1830-????)

Persoonlijke gegevens Maria Tax 


Gezin van Maria Tax

Zij is getrouwd met Jacobus Janssen.

Zij zijn getrouwd op 24 augustus 1865 te Rijsbergen.

Huwelijksakte Jacobus Janssen 24-08-1865 Rijsbergen
Gemeente Rijsbergen
Brontype boek
Archief Regionaal Archief West-Brabant
Registernaam Huwelijksregister 1865
Code RAW008000143
Periode register 1865
Aktenummer 8
Plaats Rijsbergen
Datum 24-08-1865

Bruidegom Jacobus Janssen

Vader bruidegom Anthonij Janssen

Moeder bruidegom Cornelia van Hooijdonk

Bruid Maria Tax

Vader bruid Cornelis Tax

Moeder bruid Johanna Boudewijns

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Tax?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Tax

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Tax

Pieter Adriaan Tax
± 1780-????
Helena Borgmans
± 1780-????
Cornelis Tax
± 1810-????
Johanna Boudewijns
± 1815-????

Maria Tax
± 1830-????

1865

Jacobus Janssen
± 1830-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 augustus 1865 lag rond de 17,4 °C. Er was 6 mm neerslag. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.

Over de familienaam Tax

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tax.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tax.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tax (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I580188.php : benaderd 2 januari 2026), "Maria Tax (± 1830-????)".