Stamboom Eijsermans » Gherijt Jan Betten (± 1375-< 1440)

Persoonlijke gegevens Gherijt Jan Betten 

  • Hij is geboren rond 1375.
  • Hij is overleden voor 1440.
  • Een kind van Jan Betten en Hyllegont N.N.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 januari 2016.

Gezin van Gherijt Jan Betten

(1) Hij is getrouwd met Kathelijn Melis Vollaerts.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Elisabeth N.N..

Zij zijn getrouwd rond 1418.


Kind(eren):

  1. Adriaen Gherijt de Molder  ± 1422-< 1512 


Notities over Gherijt Jan Betten

Ook: {betthen Smolners}Smoelneers
Hij was gehuwd met Kathelijn Melijs Bollarts en hertrouwde rond 1418 met Elisabeth, 'sinen nawive', die vervolgens hertrouwde met Jan Willem Stickers.

Gherijt wordt ook Gerardus die Molner of 'smoelneers' (molenaar) genoemd en wordt vermeld in 1419- 1428. Van Jan Bac Berhouts kocht hij heel wat landerijen met aanhorigheden in Tilburg-Loven, die vroeger toebehoord hadden aan Wouter Kerstinen, tegen een jaarlijkse betaling van 4 mud rogge (1200 liter) te leveren met Lichtmis. Deze transactie moet gedateerd worden vóór 1430. Ze is slechts gekend uit een latere Bossche schepenakte van 1430 waarin Willem Jans van Wijfliet de inning van deze 4 mud rogge overdroeg aan Aert Jan Betthen en Jacob Aerts vander Hoeven.

Samen met Gherijt Hubrecht Betthen beloofde hij op 14 juli 1419 15 mud rogge (ongeveer 4500 liter) te leveren op Sint-Antdriesdag eerstkomend aan de proost van de abdij van Tongerloo.

In 1428 verwierf Gherijt de helft van de hoeve Ter Rijt in Tilburg, die in 1440 door zijn kinderen overgedragen werd op zijn zoon Gherijt Gherijt Betthen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gherijt Jan Betten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gherijt Jan Betten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gherijt Jan Betten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Betten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Betten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Betten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Betten (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I568509.php : benaderd 31 december 2025), "Gherijt Jan Betten (± 1375-< 1440)".