Stamboom Eijsermans » Doen Beijense (De Jonge) Doens (± 1442-1515)

Persoonlijke gegevens Doen Beijense (De Jonge) Doens 

  • Hij is geboren rond 1442 in Poortugaal.
  • Hij is overleden op 16 december 1515 in Poortugaal.
    Schepen van Poortugaal 1491 en 1507, leenman van Putten, beleend 28.01.1484 met de leengoederen van zijn vader. Fondateur van de "Grote Memorielanden" op 35 gemet land te Poortugaal. Door de eigendomsadministratie ("blaffaards") van deze Memorielanden zijn de mannelijke en vrouwelijke nazaten van Doen Beijens tot ver na de reformatie bekend. Doen Beijensz is de stamvader van vele grote boeren en bestuurders in de Hoekse Waard en IJsselmonde. Doen en Haesje bestemden de opbrengst van de Grote Memorielanden "omme denzelven uit het innekomen viccary te laten studeren, bequam te maken en onderhouden tot een priester". Ze wilden het land, met alle plichten tegenover de kerk, voor eeuwig in de familie houden: "dat op den oudsten en naasten van syne Descendenten tot een eeuwige memorie soude cuccederen". De eigendomsadministratie werd na de reformatie op het gemeentesecretarie van Poortugaal voortgezet, possesseurs vermeld tot 1825! Hij trouwt (1) met Neeltje Wollebrant Jansdr
  • Een kind van Beije Doensz. van Doens en Lijsbeth N.N.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 juli 2009.

Gezin van Doen Beijense (De Jonge) Doens

(1) Hij is getrouwd met Haaske N.N..

Zij zijn getrouwd rond 1459 te Poortugaal.


Kind(eren):

  1. Cornelis Doensz. van Doens  ± 1470-1542 


(2) Hij is getrouwd met Neeltje Wollebrand Jans Boot.

Zij zijn getrouwd rond 1490.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Doen Beijense (De Jonge) Doens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Doen Beijense (De Jonge) Doens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Doen Beijense (De Jonge) Doens

Lijsbeth N.N.
1413-1485

Doen Beijense (De Jonge) Doens
± 1442-1515

(1) ± 1459

Haaske N.N.
± 1435-????

(2) ± 1490

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Maximiliaan (Oostenrijks Huis) was van 1506 tot 1515 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1515: Bron: Wikipedia
    • 10 september » Paus Leo X creëert één nieuwe kardinaal, de Engelse aartsbisschop van York Thomas Wolsey.
    • 14 september » Na de Slag bij Marignano verklaren de Zwitsers zich neutraal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Doens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Doens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Doens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Doens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I538753.php : benaderd 28 december 2025), "Doen Beijense (De Jonge) Doens (± 1442-1515)".