Stamboom Eijsermans » Geertje Rispens (1898-1987)

Persoonlijke gegevens Geertje Rispens 


Gezin van Geertje Rispens

Zij is getrouwd met Luitzen Houkes.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1919, zij was toen 20 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wiebe Houkes  1919-1993
  2. Jan Houkes  1920-1945
  3. Thomas Houkes  1928-1978
  4. Jan Houkes  1941-1982

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje Rispens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertje Rispens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertje Rispens


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1898 lag rond de 2,5 °C. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 7 februari 1919 lag tussen -10,1 °C en -4,3 °C en was gemiddeld -7,4 °C. Er was 8,6 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
    • 23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
    • 29 mei » Het Braziliaans voetbalelftal wint de derde editie van de Copa América door in de finale titelhouder Uruguay met 1-0 te verslaan.
    • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
    • 19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
  • De temperatuur op 14 januari 1987 lag tussen -15,2 °C en -10,6 °C en was gemiddeld -13,2 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (54%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 13 april » Portugal en China tekenen een overeenkomst waarbij het eiland Macau in 1999 wordt teruggegeven aan China.
    • 10 mei » Nederland eindigt met zes medailles, waaronder twee gouden, als derde in het medailleklassement bij de eerste EK judo, waar zowel mannen als vrouwen aan deelnemen.
    • 13 mei » De Wereldbank stopt met geld lenen aan Zambia omdat het Afrikaanse land niet langer het bezuinigingsprogramma van het Internationaal Monetair Fonds uitvoert.
    • 14 juli » Een camping in Le Grand-Bornand wordt tijdens noodweer overspoeld door de buiten haar oevers getreden rivier Borne. 23 mensen komen om het leven.
    • 16 augustus » In Keulen verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen drie dagen oude Nederlands record op de 100 meter (10,35 seconden) met een tijd van 10,33 seconden.
    • 19 oktober » Beurscrisis, bekend onder de naam Zwarte maandag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rispens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rispens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rispens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rispens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I509511.php : benaderd 8 oktober 2026), "Geertje Rispens (1898-1987)".