Stamboom Eijsermans » Jan Houkes (1920-1945)

Persoonlijke gegevens Jan Houkes 


Gezin van Jan Houkes

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Houkes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Houkes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Houkes

Wybe Houkes
1860-1956
Jan Rispens
1870-1937

Jan Houkes
1920-1945


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 augustus 1920 lag tussen 8,0 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 7,1 mm neerslag. Er was 7,9 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
    • 4 februari » Duitsland ontruimt het Hultschiner landje
    • 29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
    • 13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
    • 13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
  • De temperatuur op 17 mei 1945 lag tussen 11,3 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 30 januari » In de Oostzee wordt het schip de Wilhelm Gustloff getorpedeerd. Van de naar schatting vijf- tot zevenduizend opvarenden aan boord overleven slechts 1239 personen de ramp. De ondergang van de Wilhelm Gustloff is de grootste scheepsramp uit de geschiedenis.
    • 5 februari » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Sociedad Deportiva Aucas.
    • 2 mei » De Duitse troepen in Italië geven zich over: einde van de Italiaanse Sociale Republiek. Het Duitse garnizoen in Berlijn doet hetzelfde.
    • 27 oktober » Eerste nummer van het Nederlandse opinieweekblad Elsevier verschijnt.
    • 13 november » Generaal Charles de Gaulle wordt gekozen tot president van het voorlopige bewind van Frankrijk.
    • 29 november » Hannie Schaft wordt herbegraven in Haarlem.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Houkes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Houkes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Houkes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Houkes (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I489801.php : benaderd 1 oktober 2026), "Jan Houkes (1920-1945)".