De temperatuur op 17 september 1865 lag rond de 22,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
Dag van overlijden 10 september 1940
De temperatuur op 10 september 1940 lag tussen 2,3 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
31 oktober » Vier Belgische ministers (Albert de Vleeshauwer, Camille Gutt, Hubert Pierlot en Paul-Henri Spaak) vormen een regering in ballingschap (België in de Tweede Wereldoorlog)
26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I490166.php : benaderd 20 oktober 2026), "Johanna Maria van Huijgevoort (1865-1940)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.