Stamboom Eijsermans » Johanna Cornelia Volders (1846-1897)

Persoonlijke gegevens Johanna Cornelia Volders 

  • Zij is geboren op 31 augustus 1846 in Hilvarenbeek.
    Geboorteakte Johanna Cornelia Volders Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer908
    Deelnummer5
    RegisternaamGeboorteregister 1846
    Periode register1846
    Aktenummer35

    KindJohanna Cornelia Volders
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Geboortedatum31-08-1846
    Geslachtv

    VaderJoachim Volders

    MoederMaria Tijssen
  • Zij is overleden op 17 december 1897 in Etten-Leur, zij was toen 51 jaar oud.
    Overlijdensakte Johanna Cornelia Volders Etten-Leur

    GemeenteEtten-Leur
    Brontypemicrofiche
    Archief Regionaal Archief West-Brabant
    RegisternaamOverlijdensregister 1897
    Periode register1897
    Aktenummer136

    OverledeneJohanna Cornelia Volders
    Plaats overlijdenEtten-Leur
    Datum overlijden17-12-1897

    RelatieJosephus Peeters

    VaderJoachim Volders

    MoederMaria Tijssen
  • Een kind van Joachem Volders en Maria Anna Tijssen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 juli 2013.

Gezin van Johanna Cornelia Volders

Zij is getrouwd met Josephus Peeters.

Zij zijn getrouwd op 20 augustus 1884 te Etten-Leur, zij was toen 37 jaar oud.

Huwelijksakte Josephus Peeters 20-08-1884 Etten-Leur

GemeenteEtten-Leur
Brontypemicrofiche
Archief Regionaal Archief West-Brabant
RegisternaamHuwelijksregister 1884
Periode register1884
Aktenummer23
PlaatsEtten-Leur
Datum20-08-1884

BruidegomJosephus Peeters

Vader bruidegomJoachim Josephus Peeters

Moeder bruidegomGoverdina Smolders

BruidJohanna Cornelia Volders

Vader bruidJoachim Volders

Moeder bruidMaria Tijssen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Cornelia Volders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Cornelia Volders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Cornelia Volders

Joachem Volders
± 1809-1846

Johanna Cornelia Volders
1846-1897

1884

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 augustus 1846 lag rond de 18,0 °C. Er was 704 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Centraal-Afrika.
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 10 oktober » William Lassell ontdekt de grootste maan van Neptunus, die Triton wordt genoemd.
    • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
  • De temperatuur op 20 augustus 1884 lag rond de 19,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
    • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
  • De temperatuur op 17 december 1897 lag rond de 11,8 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Volders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Volders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Volders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Volders (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I432639.php : benaderd 19 januari 2026), "Johanna Cornelia Volders (1846-1897)".