Stamboom Eijsermans » Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans (1920-1944)

Persoonlijke gegevens Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans 

  • Roepnaam is Jet.
  • Zij is geboren op 13 augustus 1920 in Boxtel.
    Kind: Henrietta Wilhelmina Eijsermans
    Geboortedatum: 13-08-1920
    Geslacht: Vrouw
    Vader: Franciscus Johannes Eijsermans
    Moeder: Theodora Catharina Beekers
    Gebeurtenis: Geboorte
    Datum: 13-08-1920
    Documenttype: BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Brabants Historisch Informatie Centrum
    Plaats instelling: 's-Hertogenbosch
    Collectiegebied: Noord-Brabant
    Archief: 550
    Registratienummer: 413
    Aktenummer: 225
    Registratiedatum: 13-08-1920
    Akteplaats: Boxtel
    Collectie: Deel: 413, Periode: 1920
    Boek: Geboorteregister Boxtel 1920
  • Zij is overleden op 29 oktober 1944 in Blerick, zij was toen 24 jaar oud.
    BS Overlijden met Henrietta Wilhelmina Eijsermans
    Overledene: Henrietta Wilhelmina Eijsermans
    Geboorteplaats: Boxtel
    Geslacht: Vrouw
    Leeftijd: 24
    Vader: Franciscus Johannes Eijsermans
    Moeder: Theodora Catharina Beekers
    Partner: Jacobus Leonardus Lommen
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: 29-10-1944
    Gebeurtenisplaats: Venlo
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Limburg
    Plaats instelling: Maastricht
    Collectiegebied: Limburg
    Archief: 12.130
    Registratienummer: 3014
    Aktenummer: 640
    Registratiedatum: 01-06-1945
    Akteplaats: Venlo
    Collectie: Registers van de Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Limburg
    Boek: Burgerlijke Stand in Limburg: Venlo
  • Een kind van Franciscus Johannes Eijsermans en Theodora Catharina Beekers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 juli 2023.

Gezin van Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans

Zij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd op 15 juni 1943 te Venlo, zij was toen 22 jaar oud.

Volgens het bidprentje van zijn vrouw heette hij Jacobus Lonardus Lemmens. De overlijdensakte en persoonskaart vermelden Lommen-Eijsermans.
BS Huwelijk met Jacobus Leonardus Lommen
Bruidegom: Jacobus Leonardus Lommen
Geboorteplaats: Maasniel
Leeftijd: 24
Bruid: Henrietta Wilhelmina Eijsermans
Geboorteplaats: Boxtel
Leeftijd: 22
Vader van de bruidegom: Jacobus Antoon Karel Lommen
Moeder van de bruidegom: Anna Catharina Huberta Gerits
Vader van de bruid: Franciscus Johannes Eijsermans
Moeder van de bruid: Theodora Catharina Beekers
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: 15-06-1943
Gebeurtenisplaats: Venlo
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Limburg
Plaats instelling: Maastricht
Collectiegebied: Limburg
Archief: 12.130
Registratienummer: 2025
Aktenummer: 145
Registratiedatum: 15-06-1943
Akteplaats: Venlo
Collectie: Registers van de Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Limburg
Boek: Burgerlijke Stand in Limburg: Venlo

Notities over Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans

Jet Eijsermans is door het oorlogsgeweld (bij het bombardement op de Maasbruggen in Blerick) om het leven gekomen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henriette Wilhelmine Eijsermans

Hendrika Traa
1849-1918

Henriette Wilhelmine Eijsermans
1920-1944

1943
(Niet openbaar)

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 augustus 1920 lag tussen 8,6 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
    • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
    • 7 augustus » In Berlijn wordt het voetbalstadion Stadion An der alten Försterei officieel geopend.
    • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
    • 10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
    • 16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
  • De temperatuur op 15 juni 1943 lag tussen 7,9 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 8,7 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De stad Wilhelmshaven is het slachtoffer van het eerste Amerikaanse bombardement op Duitsland.
    • 22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
    • 27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
    • 19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
    • 24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
    • 10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
  • De temperatuur op 29 oktober 1944 lag tussen 2,7 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 1 augustus » In Warschau, Polen breekt de Opstand van Warschau uit tegen de Duitse bezetters.
    • 2 september » Tweede Wereldoorlog: Anne Frank en haar familie worden op de laatste transporttrein van Kamp Westerbork naar Auschwitz gezet. Drie dagen later komen ze aan.
    • 8 september » Lancering van de eerste V2-raket vanuit Nederland richting Londen; doel wordt getroffen.
    • 11 september » Bij een RAF-bombardement op Darmstadt komen zo'n 11.500 mensen om.
    • 14 september » Als eerste Nederlandse stad wordt Maastricht bevrijd van de Duitsers.
    • 3 oktober » Britse bommenwerpers bombarderen de dijk bij Westkapelle, om Walcheren onder water te zetten, zodat de Duitse bezetters makkelijker te verdrijven waren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Eijsermans


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I40953.php : benaderd 26 december 2025), "Henriette Wilhelmine "Jet" Eijsermans (1920-1944)".