Stamboom Eijsermans » Theresia van Agt (1838-1916)

Persoonlijke gegevens Theresia van Agt 

  • Zij is geboren op 23 februari 1838 in Hilvarenbeek.
    Geboorteakte Theresia van Agt Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer908
    Deelnummer4
    RegisternaamGeboorteregister 1838
    Periode register1838
    Aktenummer9

    KindTheresia van Agt
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Geboortedatum23-02-1838
    Geslachtv

    VaderWilhelmus van Agt

    MoederJohanna Maria van der Mijs
  • Zij is overleden op 26 januari 1916 in Tilburg, zij was toen 77 jaar oud.
    Overlijdensakte Theresia van Agt Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1916
    CodeTLB_O_1916
    Periode register1916
    Aktenummer49
    DiversenEchtgenote van Jan Cornelis van Nunen.

    OverledeneTheresia van Agt
    GeboorteplaatsHilvarenbeek
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden26-01-1916
    Geslachtv
    Leeftijd77 jaren

    RelatieAdrianus Stads

    VaderWilhelmus van Agt

    MoederJohanna Maria van der Meijs
  • Een kind van Wilhelmus Josephus van Agt en Joanna Maria van der Meijs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 april 2013.

Gezin van Theresia van Agt

(1) Zij is getrouwd met Adrianus Stads.

Zij zijn getrouwd op 13 februari 1865 te Hilvarenbeek, zij was toen 26 jaar oud.

Huwelijksakte Adrianus Stads 13-02-1865 Hilvarenbeek

GemeenteHilvarenbeek
Brontypeboek
Archiefnummer908
Deelnummer16
RegisternaamHuwelijksregister 1865
Periode register1865
Aktenummer8
PlaatsHilvarenbeek
Datum13-02-1865

BruidegomAdrianus Stads
GeboorteplaatsHilvarenbeek
Geboortedatum02-04-1833
Leeftijd31

BruidTheresia van Agt
GeboorteplaatsHilvarenbeek
Geboortedatum23-02-1838
Leeftijd26

Vader bruidegomCornelis Stads

Moeder bruidegomJohanna Maria de Graaf

Vader bruidWilhelmus van Agt

Moeder bruidJohanna Maria van der Mijs

Kind(eren):

  1. Cornelis Stads  1865-1948 
  2. Willebrordus Stads  1866-1944
  3. Maria Elisabeth Stads  1869-1952 
  4. Johanna Maria Stads  1871-1954 
  5. Johanna Cornelia Stads  1873-1900 
  6. Anna Maria Stads  1884-1884


(2) Zij is getrouwd met Jan Cornelis van Nunen.

Zij zijn getrouwd op 18 juli 1888 te Tilburg, zij was toen 50 jaar oud.

Huwelijksakte Jan Cornelis van Nunen 18-07-1888 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1888
CodeTB_H_1888
Periode register1888
Aktenummer117
PlaatsTilburg
Datum18-07-1888
DiversenEerdere partner bruidegom: Johanna van de Meulegraaf. Eerdere partner bruid: Adrianus Stads.

BruidegomJan Cornelis van Nunen
GeboorteplaatsOirschot
Geboortedatum12-10-1841
Leeftijd46 jaar

BruidTheresia van Agt
GeboorteplaatsHilvarenbeek
Geboortedatum23-02-1838
Leeftijd50 jaar

Vader bruidegomHendrik van Nunen

Moeder bruidegomWillemijn van Hak

Vader bruidWilhelmus van Agt

Moeder bruidJohanna Maria van der Mijs

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theresia van Agt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theresia van Agt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theresia van Agt


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 februari 1838 lag rond de -6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 18 juli 1888 lag rond de 20,3 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 26 januari 1916 lag tussen 4,9 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 6,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
    • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
    • 27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Agt

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Agt.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Agt.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Agt (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I3739.php : benaderd 2 januari 2026), "Theresia van Agt (1838-1916)".