25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
Dag van overlijden 25 mei 1995
De temperatuur op 25 mei 1995 lag tussen 13,1 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 37,2 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 mei » De NOS ontvangt honderden telefoontjes van boze kijkers omdat de rechtstreekse tv-uitzending van de nationale herdenkingsdienst in de Portugees-Israëlietische Synagoge in Amsterdam zeven tot tien minuten voor het einde wordt afgebroken.
8 mei » Jesús Gil y Gil mag acht maanden geen functie bekleden in het Spaanse voetbal. De bond legt de voorzitter van Atlético Madrid die straf op wegens beledigende uitlatingen aan het adres van de Spaanse arbiters.
2 juni » De Servische president Slobodan Milošević maakt bekend dat de Bosnische Serviërs 120 gegijzelde blauwhelmen hebben vrijgelaten. De regering van klein-Joegoslavië (Servië en Montenegro) heeft eerder op de dag opgeroepen tot "onmiddellijke vrijlating" van alle VN'ers.
6 juni » Oprichting van de Amerikaanse profvoetbalorganisatie Dallas Burn.
7 juni » Luxemburg wint op eigen veld verrassend met 1-0 van Tsjechië door een doelpunt van Guy Hellers in de 89ste minuut. Nederland behoudt daardoor uitzicht op deelname aan het EK voetbal van 1996 in Engeland, ondanks de eigen nederlaag tegen Wit-Rusland (1-0).
14 december » In Parijs wordt een vredesakkoord getekend tussen de presidenten Alija Izetbegović (Bosnië), Slobodan Milošević (Servië) en Franjo Tudjman (Kroatië).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I316193.php : benaderd 23 oktober 2026), "Johannes Adrianus Voermans (1902-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.