De temperatuur op 30 juli 1924 lag tussen 9,6 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Trouwdag 20 november 1950
De temperatuur op 20 november 1950 lag tussen 5,1 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
11 januari » In Italië valt het vijfde kabinet van de christendemocraat Alcide De Gasperi.
19 maart » Zaligverklaring van Paola Elisabetta Cerioli (1816-1865), Italiaans stichteres van de Zusters van de Heilige Familie, in Rome door Paus Pius XII.
28 mei » Het Ghanees voetbalelftal speelt onder de naam Goudkust de eerste officiële interland en wint met 1-0 van Nigeria.
15 juni » Opening Tentoonstelling Rotterdam Ahoy.
4 juli » Eerste uitzending van Radio Free Europe in München.
28 december » Het Nationaal park Peak District wordt het eerste natuurpark in het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 28 juni 1995
De temperatuur op 28 juni 1995 lag tussen 16,7 °C en 29,1 °C en was gemiddeld 23,2 °C. Er was 15,5 uur zonneschijn (93%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 mei » Jacques Chirac wint de presidentsverkiezingen in Frankrijk van Lionel Jospin.
15 mei » Generaal Milan Čeleketić, de commandant van de rebellerende Serviërs in Kroatië, treedt af, kort na de val van West-Slavonië.
18 mei » FIAT gaat voor het eerst sinds de communistische revolutie van 1959 zaken doen met Cuba. Een Cubaans staatsbedrijf krijgt het exclusieve recht om in Brazilië vervaardigde Fiat-auto's in eigen land te verkopen.
19 mei » Tot ongenoegen van het Witte Huis heeft de Amerikaanse Senaat met een grote meerderheid besloten het onderzoek naar de Whitewater-zaak te heropenen.
4 juni » Tony Rominger wint de Ronde van Italië. De houder van het werelduurrecord loodst de roze leiderstrui na 3806 kilometer zonder noemenswaardige problemen over de eindstreep in Milaan, waar de Italiaan Giovanni Lombardi de slotrit op zijn naam schrijft.
30 augustus » In Tokio wordt een voetbalbenefietwedstrijd gespeeld ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in Kobe.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I306498.php : benaderd 13 oktober 2026), "Petronella Adriana van der Velden (1924-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.