De temperatuur op 22 oktober 1917 lag tussen 5,0 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
Trouwdag 27 januari 1944
De temperatuur op 27 januari 1944 lag tussen 6,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
18 maart » Tweede Wereldoorlog: nazi-troepen bezetten Hongarije.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.
Dag van overlijden 22 maart 2009
De temperatuur op 22 maart 2009 lag tussen 4,9 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (50%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
1 januari » In de Europese Unie is het metriek stelsel als standaard ingevoerd.
21 januari » Het nieuwe radiostation MNM gaat van start.
23 januari » In Sint-Gillis-bij-Dendermonde steekt een 20-jarige man twee kinderen en een volwassene neer in een kinderdagverblijf. Daarnaast zijn er nog 12 zwaargewonden, die naar het ziekenhuis worden overgebracht.
23 maart » Kathleen Aerts stapt uit de Belgische meidengroep K3.
14 oktober » Het Slowaaks voetbalelftal plaatst zich voor het eerst voor de eindronde van een groot toernooi. Dankzij een 1-0-overwinning in en tegen Polen stelt de ploeg deelname veilig aan het WK voetbal 2010.
27 oktober » De Wablieft-prijs gaat naar twee Vlaamse ziekenfondsen omdat zij in de communicatie met hun leden overgestapt zijn van ambtelijke (officiële) taal naar "klare taal".
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I302096.php : benaderd 21 oktober 2026), "Maria Clara Theeuwes (1917-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.