Stamboom Eijsermans » Maria Dijmphna Stoop (1909-1993)

Persoonlijke gegevens Maria Dijmphna Stoop 

  • Zij is geboren op 24 februari 1909 in Made en Drimmelen.
  • Woonachtig rond 1947: Stationsplein B 449.
  • Zij is overleden op 28 juli 1993 in Gilze en Rijen, zij was toen 84 jaar oud.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 november 2007.

Gezin van Maria Dijmphna Stoop

Zij is getrouwd met Johannes Avontuur.

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1937 te Made en Drimmelen, zij was toen 28 jaar oud.

BruidegomJohannes Avontuur
Leeftijd29
GeboorteplaatsOosterhout
Vader bruidegomPetrus Avontuur
Moeder bruidegomCornelia Verkooijen
BruidMaria Dijmphna Stoop
Leeftijd28
GeboorteplaatsMade en Drimmelen
Vader bruidDingeman Stoop
Moeder bruidWilhelmina Martha van Langerak
Datum huwelijk16-06-1937
PlaatsMade en Drimmelen
BronHuwelijksregister Made en Drimmelen 1937
Toegangsnr.405
Inv.nr.364
Aktenummer28

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Dijmphna Stoop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Dijmphna Stoop

Maria Dijmphna Stoop
1909-1993

1937

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Bidprent NGV

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 februari 1909 lag tussen -4,5 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
    • 6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
    • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
    • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
  • De temperatuur op 16 juni 1937 lag tussen 10,6 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
    • 7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
    • 8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
    • 14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
    • 9 december » De Slag om Nanking begint.
    • 21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
  • De temperatuur op 28 juli 1993 lag tussen 15,0 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Leden van de Angolese onafhankelijkheidsbeweging UNITA veroveren de noordelijk gelegen stad Soyo en nemen daarbij zestien buitenlanders gevangen.
    • 3 juli » Huwelijk van erfprins Alois van Liechtenstein en prinses Sophie in Beieren in Vaduz.
    • 14 juli » Amerikaanse paleontologen ontdekken in de staat Colorado een nest met dinosaurus-eieren.
    • 6 september » Na een incident waarbij zeven Nigeriaanse VN-militairen zijn gedood, voeren troepen van de Verenigde Naties in het zuiden van de Somalische hoofdstad Mogadishu opnieuw aanvallen uit op guerrillastrijders van krijgsheer generaal Mohammed Farrah Aidid.
    • 21 november » De Chileense voetballer Lukas Tudor scoort zeven keer namens Universidad Católica in het competitieduel tegen CD Antofagasta (8-3).
    • 2 december » NASA lanceert het ruimteveer Endeavour. De astronauten aan boord moeten een optische fout aan de Hubbletelescoop herstellen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1991 » Jan Gonda (86), Nederlands hoogleraar Sanskriet, Javaans, Maleis
  • 1991 » Renate Heintze (54), Duits sieraadontwerpster
  • 1993 » Herbert Joeks (77), Nederlands acteur, kleinkunstenaar en zanger
  • 1998 » Consalvo Sanesi (87), Italiaans autocoureur
  • 1999 » Trygve Haavelmo (87), Noors econoom
  • 2000 » Bram Pais (82), Nederlands-Amerikaans natuurkundige en wetenschapshistoricus

Over de familienaam Stoop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stoop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stoop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stoop (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I299065.php : benaderd 20 januari 2026), "Maria Dijmphna Stoop (1909-1993)".