De temperatuur op 16 oktober 1910 lag tussen 2,1 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
Dag van overlijden 5 september 1991
De temperatuur op 5 september 1991 lag tussen 11,1 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 april » In de West-Afrikaanse staat Togo raken opnieuw duizenden jongeren slaags met de politie. Zij eisen hervormingen en het aftreden van president Étienne Eyadéma.
12 april » Charles Rubia, een van de meest prominente politieke gevangenen van Kenia, wordt onverwachts vrijgelaten.
8 augustus » De mast van Radio Warschau (646 m) in Polen, lange tijd het hoogste bouwwerk gemaakt door mensen, stort in.
6 september » Leningrad heet weer Sint-Petersburg. De op een na grootste stad in Rusland was in 1924 omgedoopt tot Leningrad.
15 november » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Prospero's Books van regisseur Peter Greenaway gaat in première.
14 december » Bokser Arnold Vanderlyde en schoonspringer Edwin Jongejans delen de eretitel Nederlands Sportman van het jaar. Bij de vrouwen gaat de titel naar schaatsster en wielrenster Ingrid Haringa.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I280375.php : benaderd 29 september 2026), "Pieternella Antonetta "Pieta" van Rijen (1910-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.