De temperatuur op 30 maart 1884 lag rond de 11,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
Dag van overlijden 25 januari 1968
De temperatuur op 25 januari 1968 lag tussen 3,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 7,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » De Zuid-Vietnamese politiechef Nguyễn Ngọc Loan executeert voor het oog van camera's een Vietcongstrijder.
11 februari » De Nederlandse schaatser Tonny Ferwerda vestigt het werelduurrecord op de schaats in Heerenveen: in één uur tijd schaatst hij 34205,15 m.
30 mei » Willem van Hanegem maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in het vriendschappelijke duel tegen Schotland (0-0).
30 augustus » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten van Amerika verbetert in Long Beach zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met een tiende van een seconde tot 55,6 seconden.
7 september » De VARA zendt de laatste aflevering uit van de serie Ja zuster, nee zuster
22 november » Het Beatles-album The Beatles, beter bekend als The White Album, komt uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I167415.php : benaderd 15 oktober 2026), "Dimphna van Bavel (1884-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.