Stamboom Eijsermans » Joanna Catharina Cornelia Claassen (1888-1948)

Persoonlijke gegevens Joanna Catharina Cornelia Claassen 

  • Zij is geboren op 8 augustus 1888 in Tilburg.
    Geboorteakte Joanna Catharina Cornelia Claassen Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Geboorteregister 1888
    Code TLB_G_1888
    Periode register 1888
    Aktenummer 712

    Kind Joanna Catharina Cornelia Claassen
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 08-08-1888
    Geslacht v

    Vader Laurentius Antonius Claassen

    Moeder Adriana van Roessel
  • Zij is overleden op 30 november 1948 in Tilburg, zij was toen 60 jaar oud.
    Overlijdensakte Joanna Catharina Cornelia Claassen Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1948
    Code TLB_O_1948
    Periode register 1948
    Aktenummer 916

    Overledene Joanna Catharina Cornelia Claassen
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 30-11-1948
    Geslacht v
    Leeftijd 60

    Relatie Cornelius Petrus Henricus Scherders

    Vader Laurentius Antonius Claassen

    Moeder Adriana van Roessel
  • Een kind van Laurentius Antonius Claassen en Adriana van Roessel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 juni 2011.

Gezin van Joanna Catharina Cornelia Claassen

Zij is getrouwd met Cornelius Petrus Henricus Scherders.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1914 te Tilburg, zij was toen 25 jaar oud.

Huwelijksakte Cornelius Petrus Henricus Scherders 05-05-1914 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1914
Code TB_H_1914
Periode register 1914
Aktenummer 94
Plaats Tilburg
Datum 05-05-1914

Bruidegom Cornelius Petrus Henricus Scherders
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 29 jaar

Bruid Joanna Catharina Cornelia Claassen
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 25 jaar

Vader bruidegom Michiel Scherders

Moeder bruidegom Anna van Iersel

Vader bruid Laurentius Antonius Claassen

Moeder bruid Adriana van Roessel

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Catharina Cornelia Claassen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joanna Catharina Cornelia Claassen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Catharina Cornelia Claassen

Cornelis Claassen
± 1817-1899

Joanna Catharina Cornelia Claassen
1888-1948

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 augustus 1888 lag rond de 19,1 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
  • De temperatuur op 5 mei 1914 lag tussen 9,4 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 4,9 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
    • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
  • De temperatuur op 30 november 1948 lag tussen -5,4 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -2,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub SC Fortuna Köln.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
    • 25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
    • 12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
    • 23 december » De zeven ter dood veroordeelden van het Proces van Tokio worden door middel van ophanging ter dood gebracht in de gevangenis van Sugamo Prison in Ikebukuro.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Claassen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Claassen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Claassen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Claassen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I27364.php : benaderd 9 oktober 2026), "Joanna Catharina Cornelia Claassen (1888-1948)".