De temperatuur op 24 maart 1887 lag rond de 6,5 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
Trouwdag 27 mei 1914
De temperatuur op 27 mei 1914 lag tussen 4,6 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 7,6 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
Dag van overlijden 22 januari 1976
De temperatuur op 22 januari 1976 lag tussen 5,4 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 januari » Dennis Wilson, drummer van The Beach Boys wordt gearresteerd in Los Angeles op verdenking van wapenbezit.
3 januari » Een uitzonderlijk zware storm raast over West-Europa: langs de hele Noordzeekust heerst de alarmtoestand. De toren van de Bonifatiuskerk te Leeuwarden waait eraf. In de Belgische provincie Antwerpen zijn er zware overstromingen, onder andere in Ruisbroek.
27 maart » Freddy Maertens wint de elfde editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
8 september » Het Nederlands voetbalelftal verslaat IJsland in Reykjavik met 1-0 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. Ruud Geels maakt in de 42ste minuut het enige doelpunt. Doelman Jan Ruiter (Anderlecht) maakt zijn debuut voor Oranje.
11 september » Barcelona: de catalanistische Assemblea de Catalunya organiseert de eerste legale massabetoging na de dood van dictator Francisco Franco
13 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in De Kuip met 2-2 gelijk tegen Noord-Ierland in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. Ruud Krol en Johan Cruijff maken na rust de Nederlandse doelpunten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I271824.php : benaderd 24 oktober 2026), "Cornelis Paulussen (1887-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.