De temperatuur op 5 oktober 1915 lag tussen 6,6 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 1,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
Dag van overlijden 8 mei 1984
De temperatuur op 8 mei 1984 lag tussen 3,8 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 10,1 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
3 januari » President Habib Bourguiba roept de noodtoestand uit in Tunesië na dagen van ernstige ongeregeldheden vanwege de verdubbeling van de broodprijs.
14 maart » Het Nederlands voetbalelftal veegt in een oefenduel met 6-0 de vloer aan met Denemarken. Doelman Piet Schrijvers speelt zijn 46ste en laatste interland voor Oranje, Feyenoord-spits André Hoekstra speelt zijn eerste en enige interland.
28 juli » President Ronald Reagan opent in Los Angeles de Olympische Zomerspelen van de XXIIIe Olympiade.
4 oktober » Benoeming van Johannes ter Schure tot hulpbisschop van Roermond.
8 oktober » Bart Vos claimt als eerste Nederlander de Mount Everest te hebben beklommen.
23 december » Het Nederlands voetbalelftal behaalt de eerste overwinning in de WK-kwalificatiereeks door Cyprus in Nicosia met 1-0 te verslaan. Peter Houtman maakt de enige treffer voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I241513.php : benaderd 28 september 2026), "Elisabeth Adriana Kools (1915-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.