De temperatuur op 6 juli 1923 lag tussen 14,0 °C en 29,6 °C en was gemiddeld 22,5 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
Trouwdag 29 augustus 1950
De temperatuur op 29 augustus 1950 lag tussen 11,5 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 8,9 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
12 januari » In Egypte wordt door Moestafa Nahas Pasja, leider van de Wafdisten, een regering gevormd die geheel uit Wafdisten bestaat.
21 maart » Oprichting van de Poolse voetbalclub Hutnik Kraków.
3 juni » De regeringsleiders van België, Frankrijk, Luxemburg, Italië, Nederland en Duitsland ondertekenen de Schuman-verklaring.
15 juni » Opening Tentoonstelling Rotterdam Ahoy.
26 oktober » Onder de vlag van de VN vertrekt een Nederlands detachement vrijwilligers naar het Koreaanse front.
29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
Dag van overlijden 20 januari 1989
De temperatuur op 20 januari 1989 lag tussen -0,3 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
27 januari » De Twee van Breda, de overgebleven oorlogsmisdadigers Franz Fischer en Ferdinand aus der Fünten, worden vrijgelaten.
30 april » De vrouwen van het agrarische, overwegend katholieke kanton Appenzell Ausserrhoden in Zwitserland krijgen stemrecht.
17 mei » In Peking demonstreren een miljoen mensen voor democratische hervormingen.
10 juni » Frankrijks beroemdste misdadiger Albert Spaggiari overlijdt.
30 oktober » In Epcot wordt de attractie The Making of Me geopend.
12 december » Ontslag van de Nederlandse kardinaal Johannes Willebrands als president van de Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen en benoeming van de Australiër Edward Idris Cassidy tot zijn opvolger.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I2235.php : benaderd 28 september 2026), "Johannes Petrus Cornelis "Jan" Adriaansen (1923-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.