De temperatuur op 8 april 1906 lag tussen -1,7 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 11,6 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
Trouwdag 16 januari 1940
De temperatuur op 16 januari 1940 lag tussen -9,2 °C en 2,5 °C en was gemiddeld -3,1 °C. Er was 4,7 mm neerslag gedurende 6,6 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Na het bombardement op Middelburg wordt de strijd in Zeeland opgegeven, drie dagen nadat Nederland capituleerde.
20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
22 juni » Frankrijk wordt gedwongen een wapenstilstand met nazi-Duitsland te tekenen.
11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
Dag van overlijden 8 mei 1981
De temperatuur op 8 mei 1981 lag tussen 10,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 5,4 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
13 februari » De Australische krantenmagnaat Rupert Murdoch neemt het Engelse blad The Times over.
22 maart » HGC uit Wassenaar schrijft geschiedenis bij zijn 75-jarig bestaan door als eerste hockeyclub bij zowel de mannen (in 1973) als de vrouwen (1981) uit te komen in de hoogste afdeling van de Nederlandse hockeycompetitie, de hoofdklasse.
25 maart » Het Nederlands voetbalelftal verslaat Frankrijk in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1982. Arnold Mühren maakt in De Kuip het enige doelpunt. Ajax-verdediger Edo Ophof maakt zijn debuut voor Oranje.
13 april » De Efteling opent de attracties Python en Gondoletta.
5 juni » Dr. Michael Gottlieb geeft de eerste beschrijving van het ziektebeeld van aids.
18 juni » Introductie van het eerste genetische gemodificeerde vaccin (een vaccin tegen mond-en-klauwzeer).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I1953.php : benaderd 8 oktober 2026), "Antonius Petrus Johannes "Toon" Adriaansen (1906-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.