De temperatuur op 30 juni 1908 lag tussen 10,3 °C en 24,1 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
Trouwdag 4 mei 1934
De temperatuur op 4 mei 1934 lag tussen 8,0 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
7 april » Een door een aardverschuiving veroorzaakte tsunami in het Tafjord, Noorwegen, kost aan 40 mensen het leven.
11 april » In de nacht van 10 op 11 april worden uit de Sint-Baafskathedraal twee panelen van Het Lam Gods gestolen.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
11 augustus » Op het eiland Alcatraz wordt een gevangenis geopend.
1 september » De Spelling-Marchant wordt ingevoerd.
Dag van overlijden 19 februari 1994
De temperatuur op 19 februari 1994 lag tussen -7,1 °C en 4,0 °C en was gemiddeld -2,4 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 april » Tien Belgische para's worden in Rwanda vermoord.
15 juni » Radovan Karadžić, de leider van de Bosnische Serviërs, neemt in Moskou een literaire prijs van de Russische Schrijversbond in ontvangst voor een bundel gedichten die "een belangrijke bijdrage aan de Slavische cultuur" vormen.
1 juli » Brazilië voert de real in, de zevende nieuwe munt in tien jaar.
2 juli » De Colombiaanse voetballer Andrés Escobar wordt in Medellín doodgeschoten omdat hij tijdens de WK-eindronde 1994 in eigen doel had geschoten en Colombia daardoor werd uitgeschakeld.
28 september » Een ultimatum van de Berberse Culturele Beweging (MCB) aan de ontvoerders van zanger Matoub Lounès in Algerije wordt ingetrokken "om een veilige terugkeer van ons nationaal symbool alle kans te geven".
27 december » Zeker 115 journalisten komen in 1994 op gewelddadige wijze om het leven tijdens de uitoefening van hun beroep, maakt de Internationale Federatie van Journalisten bekend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I199363.php : benaderd 9 oktober 2026), "Petrus Adrianus Embrechts (1908-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.