De temperatuur op 6 december 1886 lag rond de 4,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 35 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
Dag van overlijden 25 april 1963
De temperatuur op 25 april 1963 lag tussen 5,8 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
5 mei » Eerste levertransplantatie ooit, uitgevoerd door Thomas Starlz.
17 juli » In IJmuiden wordt voetbalclub Telstar opgericht na een fusie tussen VSV en Stormvogels.
18 september » In de Poolse stad Chorzów noteert het Stadion Śląski een recordaantal bezoekers (120.000) tijdens de Europa Cup-wedstrijd tussen Górnik Zabrze en FK Austria Wien.
18 oktober » Lancering van Félicette, de eerste kat in de ruimte. Haar vlucht was succesvol en duurde 15 minuten.
26 oktober » De AVRO zendt voor het eerst het tv-spelletje Wie van de Drie uit.
9 december » Het Sultanaat Zanzibar wordt onafhankelijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I199292.php : benaderd 13 oktober 2026), "Hubertus Embrechts (1886-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.