De temperatuur op 8 maart 1919 lag tussen 5,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
4 mei » Leden van de 4 mei-beweging demonstreren op het Tiananmen-plein tegen het verdrag van Versailles en het onvermogen van de Chinese regering.
30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
21 juni » In Scapa Flow wordt de Hochseeflotte tot zinken gebracht. Hierbij vallen de laatste slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog.
28 juni » Ondertekening van het Verdrag van Versailles.
13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
Trouwdag 15 juli 1944
De temperatuur op 15 juli 1944 lag tussen 12,7 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
5 augustus » Tussen Hoogeveen en Beilen wordt een trein beschoten door Amerikaanse vliegtuigen. Er komen 43 mensen om, ongeveer 160 raken gewond.
23 augustus » Michael van Roemenië, de laatste koning van Roemenië, pleegt een staatsgreep en roept de capitulatie uit.
3 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen bevrijden Brussel.
13 oktober » In Zwolle worden zeven mensen gefusilleerd voor verzetsdaden, later wordt het Monument op de schietbaan Berkum voor hen opgericht.
27 oktober » Bevrijding van Tilburg.
31 oktober » Oprichting van de MARVA, de Marine Vrouwen Afdeling.
Dag van overlijden 3 mei 2007
De temperatuur op 3 mei 2007 lag tussen 7,7 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (71%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
12 maart » Inge de Bruijn stopt met wedstrijdzwemmen.
15 april » Joshua Chelenga wint de marathon van Rotterdam in een tijd van 2.08.21
3 mei » In het Belgische Genenbos wordt het levenloze lichaam van de vermiste Annick Van Uytsel teruggevonden in het Albertkanaal.
15 juli » In België beëindigt CD&V-bemiddelaar Jean-Luc Dehaene zijn opdracht. Koning Albert II benoemt de CD&V-er Yves Leterme tot formateur.
8 september » De Belgische duatleet Benny Vansteelant raakt zwaargewond als hij wordt aangereden tijdens een training. Op 14 september overlijdt hij aan zijn verwondingen.
14 oktober » Langeafstandloopster Lornah Kiplagat vestigt in Udine een nieuw Nederlands record op de halve marathon: 1.06,25.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I171652.php : benaderd 22 oktober 2026), "Theodorus Joannes van Besouw (1919-2007)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.