De temperatuur op 4 augustus 1935 lag tussen 5,8 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
2 februari » PKC, momenteel de grootste korfbalclub ter wereld, wordt opgericht.
26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
25 november » Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis wordt opgericht.
15 december » Max Euwe wordt wereldkampioen schaken.
Dag van overlijden 30 december 1988
De temperatuur op 30 december 1988 lag tussen 4,8 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
23 april » Jelle Nijdam wint de 23ste editie van de Amstel Gold Race.
23 april » Verheffing van het Bisdom Luxemburg tot Aartsbisdom Luxemburg.
25 juni » Nederland wint het EK voetbal door in de finale in München met 2-0 te winnen van de Sovjet-Unie door doelpunten van Ruud Gullit en Marco van Basten.
10 augustus » Matt Biondi scherpt bij de Olympische Spelen in Seoel zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 48,42. Het oude record (48,74) stond sinds 24 juni 1986 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
20 augustus » Het Iraanse hoofd van staat, ayatollah Khomeini accepteert resolutie 598 van de VN Veiligheidsraad. Hiermee komt een einde aan de Irak-Iranoorlog.
7 december » Spitak in Armenië wordt getroffen door een aardbeving van 6.8 op de Schaal van Richter, met als resultaat 25.000 doden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I160962.php : benaderd 7 oktober 2026), "Wilhelmus Maria Aertse (1935-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.