De temperatuur op 25 april 1933 lag tussen 3,1 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
Trouwdag 7 juli 1958
De temperatuur op 7 juli 1958 lag tussen 12,6 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
18 maart » Het Atomium in Brussel wordt voltooid. De enorme uitvergroting van een ijzerkristal moest dienen als de blikvanger op de wereldtentoonstelling (Expo 58) van dat jaar.
24 mei » United Press en International News Service fuseren tot United Press International (UPI).
29 mei » Het Ullevi-stadion in Göteborg, Zweden wordt geopend.
31 juli » Afschaffing van het tolgeld in de Waaslandtunnel onder de Schelde in Antwerpen.
14 augustus » KLM-vlucht 607-E van Amsterdam naar New York stort ten westen van Ierland in de Atlantische oceaan. Alle 99 inzittenden komen om.
24 november » Mali wordt onafhankelijk.
Dag van overlijden 22 juli 1999
De temperatuur op 22 juli 1999 lag tussen 12,4 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
16 maart » De Europese Commissie onder voorzitterschap van Jacques Santer treedt collectief af.
24 maart » Brand in de Mont Blanctunnel, 39 mensen komen om.
15 april » De Nederlandse publieke en commerciële omroepen voeren gezamenlijk actie voor de vluchtelingen uit Kosovo. In een drie uur durende programma wordt ruim dertig miljoen gulden ingezameld.
3 mei » Eén van de zwaarste tornado's ooit zorgt voor een spoor van verwoesting in de Amerikaanse staten Oklahoma en Kansas.
4 december » In Londen wordt Miss India, Yukta Mookhey (20), gekroond tot Miss World.
10 december » Zwemster Therese Alshammar scherpt bij de Europese kampioenschappen in Lissabon het wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 52,80. De mondiale toptijd was met 53,01 in handen van Jingyi Le.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I160951.php : benaderd 18 oktober 2026), "Martinus Aertse (1933-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.