De temperatuur op 3 december 1915 lag tussen -0,2 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 2,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
Trouwdag 28 mei 1943
De temperatuur op 28 mei 1943 lag tussen 7,7 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
5 april » Bij een geallieerd bombardement vallen in Mortsel meer dan 900 doden en 1300 gewonden bij de burgerbevolking. De aanval was gericht tegen de ERLA-fabriek maar de bommen vallen meer dan een kilometer daarvandaan.
16 april » Albert Hofmann neemt voor het eerst de hallucinogene effecten van lsd waar.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
29 november » Partizanen proclameren hun eigen regering in bevrijd Joegoslavisch gebied: 'de raad van nationale bevrijding'.
Dag van overlijden 30 juli 2006
De temperatuur op 30 juli 2006 lag tussen 13,5 °C en 28,7 °C en was gemiddeld 20,0 °C. Er was 6,4 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
18 maart » Verheffing van de rooms-katholieke Missio sui juris Kirgizië tot Apostolische administratie Kirgizië.
22 mei » Staatsbosbeheer in Nederland meldt dat de zeearend in de Oostvaardersplassen broedt.
11 juni » Rafael Nadal verdedigt zijn titel op Roland Garros succesvol door in de finale Roger Federer in vier sets te verslaan.
22 juni » Tijdens de WK-voetbalwedstrijd Kroatië-Australië (2-2) krijgt Josip Šimunić drie (!) gele kaarten, omdat scheidsrechter Graham Poll hem na de tweede vergeten is rood te geven. Na de derde gele kaart in de 94e minuut wordt hij wel met rood van het veld gestuurd.
12 juli » Israël verklaart Hezbollah de oorlog, nadat Hezbollah twee Israëlische soldaten heeft ontvoerd.
8 augustus » Architectonische tekeningen met een waarde van ruim € 1 miljoen worden gestolen uit een Russisch staatsarchief.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I158099.php : benaderd 10 oktober 2026), "Adrianus Aarts (1915-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.