Stamboom Eijsermans » Maria Schuurmans (1848-1902)

Persoonlijke gegevens Maria Schuurmans 

  • Zij is geboren op 31 januari 1848 in Tilburg.
    Geboorteakte Maria Schuurmans Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 16
    Registernaam Geboorteregister 1848
    Code TLB_G_1848
    Periode register 1848
    Aktenummer 38
    Diversen Bij huwelijk tussen Norbertus Schuurmans en Johanna Roestenberg, voltrokken te Tilburg op 8mei 1851, is het kind erkend

    Kind Maria Schuurmans
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 31-01-1848
    Geslacht v

    Vader Norbertus Schuurmans

    Moeder Johanna Roestenberg
  • Zij is overleden op 6 november 1902 in Tilburg, zij was toen 54 jaar oud.
    Overlijdensakte Maria Schuurmans Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 16
    Registernaam Overlijdensregister 1902
    Code TLB_O_1902
    Periode register 1902
    Aktenummer 702
    Diversen Aangever: zoon, Cornelis Vermeer.

    Overledene Maria Schuurmans
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 06-11-1902
    Geslacht v
    Leeftijd 54 jaar

    Relatie Adriaan Vermeer

    Vader Norbertus Schuurmans

    Moeder Johanna Roestenberg
  • Een kind van Norbertus Schuurmans en Johanna Roestenberg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 mei 2014.

Gezin van Maria Schuurmans

Zij is getrouwd met Adriaan Vermeer.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1873 te Tilburg, zij was toen 25 jaar oud.

Huwelijksakte Adriaan Vermeer 24-04-1873 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1873
Code TB_H_1873
Periode register 1873
Aktenummer 40
Plaats Tilburg
Datum 24-04-1873

Bruidegom Adriaan Vermeer
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 21-05-1848
Leeftijd 24 jaar

Bruid Maria Schuurmans
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 31-01-1848
Leeftijd 25 jaar

Vader bruidegom Cornelis Vermeer

Moeder bruidegom Maria Anna Schonings

Vader bruid Norbertus Schuurmans

Moeder bruid Johanna Roestenberg

Kind(eren):

  1. Cornelis Vermeer  1874-1944 
  2. Norbertus Vermeer  1874-1926 
  3. Maria Anna Vermeer  1876-1946
  4. Joannes Vermeer  1891-1891


Notities over Maria Schuurmans

DiversenErkend dochter Maria geboren 31 januari 1848 te Tilburg.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Schuurmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Schuurmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1848 lag rond de 2,0 °C. Er was 440 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De Vrede van Guadalupe Hidalgo wordt getekend, waardoor er een eind komt aan de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
    • 26 februari » De Tweede Franse Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
    • 19 augustus » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Bagdad in het Ottomaanse Rijk tot aartsbisdom.
    • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.
  • De temperatuur op 24 april 1873 lag rond de 1,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 6 november 1902 lag tussen 5,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (61%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schuurmans


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I125777.php : benaderd 4 januari 2026), "Maria Schuurmans (1848-1902)".