Stamboom Dunning » Hilligje Snijder (± 1882-1943)

Persoonlijke gegevens Hilligje Snijder 


Gezin van Hilligje Snijder

(1) Zij is getrouwd met Barteld Odie.

Zij zijn getrouwd op 19 november 1908 te Nieuwleusen, Nederland.

Het echtpaar is gescheiden 17 januari 1912 te Nieuwleusen, Nederland.


(2) Zij is getrouwd met Jan Jansen.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1918 te Nieuwleusen, Nederland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hilligje Snijder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hilligje Snijder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hilligje Snijder

Peter Snijder
1844-1933

Hilligje Snijder
± 1882-1943

(1) 1908

Barteld Odie
1886-1946

(2) 1918

Jan Jansen
± 1883-> 1943


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 oktober 1918 lag tussen 1,3 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
      • 13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
      • 7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
      • 11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
      • 18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
      • 1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
    • De temperatuur op 22 mei 1943 lag tussen 6,7 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 18 april » De Japanse admiraal Isoroku Yamamoto vindt de dood wanneer zijn vliegtuig tijdens operatie Vengeance wordt neergehaald.
      • 19 april » Het twintigste jodentransport vanuit de Dossinkazerne te Mechelen richting Auschwitz wordt op de spoorlijn Mechelen-Leuven (tussen Boortmeerbeek en Haacht) tegengehouden door drie jonge verzetslieden waardoor een aantal van de gedeporteerden kon ontsnappen. Nergens in Europa werd er tijdens de Tweede Wereldoorlog een dergelijke bevrijdingsactie uitgevoerd.
      • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
      • 24 mei » Admiraal Karl Dönitz laat de onderzeebootoorlog in de Noord-Atlantische Oceaan afbreken wegens de hoge eigen verliezen.
      • 18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
      • 30 september » Encycliek Divino Afflante Spiritu van Paus Pius XII over de promotie van Bijbelstudies.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Snijder

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Snijder.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Snijder.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Snijder (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dunning is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Dunning, "Stamboom Dunning", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dunning/R2133.php : benaderd 26 december 2025), "Hilligje Snijder (± 1882-1943)".