Stamboom Dullemen » Elisabeth MOMMAERT (????-1505)

Persoonlijke gegevens Elisabeth MOMMAERT 

Bron 1

Gezin van Elisabeth MOMMAERT

Zij is getrouwd met Daneel STROOBANT.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Daneel STROOBANT  1470-1537 


Notities over Elisabeth MOMMAERT

27. Elisabeth Mommaert, geheeten de Cupere uit Zaventem, overl. 1505, tr. met Daneel Stroobant, geb. Sterrebeek, zn. v. Daneel Stroobant en Elisabeth van den Assche, vermeld te Zaventem vanaf 1474, overl. vóór mei. 1492.

Het echtpaar erft van Aert Mommaert in 1476 en 1484, landerijen te Moorseloo (Tervuren) op den Thienbeemd en in het Voorste veld , alsmede den hove geheeten de Swaene, waer de vs. Aerd Mommaert placht te wonen (RAL, Schepengriffie Zaventem, nr 6739,f°32).

In een akte van de schrijfkamers van de Schepenbank van Leuven, verleden op 4 mei 1492 verbinden zich de weduwe en kinderen van Daneel Stroobant tot de betaling van de helft van XIX oude groten tornoysen erffelyck chyns aan Goord vanden Berghe, schepen van Leuven (Archief Leuven,Schepenbank 7385,,f°507-508).

De kinderen van wijlen Daneel Stroobant en Lysbeth Mommaert gaan op 15 oktober 1505 over tot de verdeling van de nagelaten goederen gelegen onder Moorslo (Tervuren), Sterrebeek, Leefdaal en Vossem alsmede van diverse renten (Archief Leuven, Schepenbank 7398, f° 220 v°).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth MOMMAERT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth MOMMAERT

Aert MOMMAERT
????-1474

Elisabeth MOMMAERT
????-1505



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. J.N. BOVENS http://www.kareldegrote.nl/ reeks 195 BOVENS II

Over de familienaam MOMMAERT

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam MOMMAERT.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over MOMMAERT.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam MOMMAERT (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I91332.php : benaderd 17 januari 2026), "Elisabeth MOMMAERT (????-1505)".