Stamboom Dullemen » Hendriksje MONSTER (1774-1842)

Persoonlijke gegevens Hendriksje MONSTER 


Gezin van Hendriksje MONSTER

(1) Zij is getrouwd met Arie BLAAK.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1804 te Strijen, zij was toen 30 jaar oud.


(2) Zij is getrouwd met Arie BLAAK.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Maria BLAAK  1805-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendriksje MONSTER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendriksje MONSTER

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendriksje MONSTER

Hendriksje MONSTER
1774-1842

(1) 1804
(2) 
Maria BLAAK
1805-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 januari 1774 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: mist geheel betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 6 mei 1804 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
    • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 1 september » De planetoïde Juno wordt ontdekt door de Duitse astronoom Karl Ludwig Harding.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1808 » Salmon Chase, Amerikaans jurist en politicus († 1873)
  • 1874 » Jozef Van Roey, Belgisch kardinaal-aartsbisschop van Mechelen († 1961)
  • 1880 » Herbert Brenon, Iers filmregisseur († 1958)
  • 1882 » Alois Hitler jr., halfbroer van Adolf Hitler († 1956)
  • 1884 » Joseph Rock, Amerikaans-Oostenrijks antropoloog, botanicus, filmer, fotograaf, linguïst, ontdekkingsreiziger en auteur († 1962)
  • 1887 » Sophie Tucker, Amerikaans entertainer († 1966)

Over de familienaam MONSTER

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam MONSTER.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over MONSTER.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam MONSTER (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I82163.php : benaderd 25 januari 2026), "Hendriksje MONSTER (1774-1842)".