De temperatuur op 8 maart 1917 lag tussen -6,4 °C en 0,4 °C en was gemiddeld -2,7 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Dag van overlijden 29 maart 1996
De temperatuur op 29 maart 1996 lag tussen 0,4 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
16 april » Prins Andrew en Sarah Ferguson gaan scheiden.
3 mei » Celestine Babayaro van RSC Anderlecht wint de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
28 juni » Atleet Marko Koers verbetert in Parijs het bijna elf jaar oude Nederlands record van Rob Druppers op de 1500 meter (3.35,07) met een tijd van 3.33,05.
24 juli » Denis Pankratov scherpt bij de Olympische Spelen in Atlanta zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag aan tot 52,27.
27 juli » De Canadese atleet Donovan Bailey verbetert het twee jaar oude record op de 100 meter sprint met 0,01 sec en brengt het op 9,84 sec.
1 augustus » Amerika wint het eerste olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door China in de finale met 2-1 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I49429.php : benaderd 14 januari 2026), "Johan Heinrich Arnold Ochtman (1917-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.