Stamboom Dullemen » Cornelis Dircksz van DRIEL (1420-1493)

Persoonlijke gegevens Cornelis Dircksz van DRIEL 


Gezin van Cornelis Dircksz van DRIEL

Hij is getrouwd met Niesje NNN.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Cornelis Dircksz van DRIEL

Cornelis Dircksz. van Driel was heemraad van het Westambacht van IJsselmonde, met de ambachten Dirk Smeetsland en Mr. Arend van der Woudensland (1454-1465) en maakte in die functie gebruik van een zegel met een dubbele adelaar. In der rekening van de polder Nieuw-Reijerwaard van 1468 wordt melding gemaakt van "Cornelis Dircxz. die scout" als bruiker van het gors Fijenoord, wellicht was Cornelis van Driel in dat jaar pachter van het schoutambt van Ridderkerk. Slechts eenmaal is Cornelis van Driel met patroniem in de bronnen aangetroffen: op 2-8-1463 wordt hij in het "Aktenboek" van Dordrecht vermeld als Cornelis van Driel Dircxz. Dit patroniem komt overeen met het randschrift van een zegel, zoals dit door Kornelis van Alkemade beschreven is in het handschrift "de Heerlijkheid van Ridderkerk" uit ca. 1723. Van Alkemade reproduceert hierin de zegels onder een akkoord tussen Riederwaard, Katendrecht en Charlois, over het onderhoud van de Hordijk d.d. 14-9-1459. Hieraan hadden Claes Hoijter, Dirk Dirkszoon, Melis Bigge, Cornelis van Driel, Jan Voppensz. en Dirck Jacobsz. als "dijkheemraders inden ambachten ende heerlijkheden voorsz." elk hun zegel gehangen. In deze kopie is het zegel met de dubbele adelaar nagetekend, met in het randschrift de naam van de zegelaar "Cornelis Dircksz." De oudste vermelding van Cornelis van Driel stamt uit 1446 en betreft een aanbesteding van werk aan de Hordijk, "vander weeringe off tot Neell van Drielle werff toe. In 1448 ontving Cornelis van Drielle betalingen van de polder van Nieuw-Reijerwaard vanwege werk dat hij had verricht aan de sluis. Hij kreeg het bedrag van 60 gulden "vanden vingerliin en vand put te maken". In 1455/6 werd een deel van de Hordijk aangeduid als "den dijck voir Nell van Driels werff". In de periode 1457-1486 wordt hij vermeld in rekeningen betreffende Nieuw-Katendrecht. Daarmee was hij een van de eerste ingelanden van deze in 1444-1459 bedijkte polder. SPFX vanSURN NeelXVI. Cornelis van Driel Dircksz., alias Neel van Driel,geboren ca.1420 (geschat), heemraad van het Westambacht van IJsselmonde met de ambachten Dirk Smeetsland en Mr. Arend van der Woudensland (1454-1465), zegelde met een dubbele adelaar, overleden (West-)IJsselmonde tussen 1486 en 1493. http://www.xs4all.nl/~csigmond/driel01.html Cornelis Dirkse van Driel [Neel; Dircksz.], born circa 1420 [estimated],district councillor of the Westambacht of IJsselmonde with the 'ambachten' Dirk Smeetsland and Mr. Arend van der Woudensland 1454-1465, sealed with a double eagle, died between 1486 and 1493 West-IJsselmonde http://mythopedia.info/ancestry-15-28.htm Geboren ongeveer 1420. Heemraad van het Westambacht van IJsselmonde met de ambachten Dirk Smeetsland en mr Arend van der Woudensland (1454-1465). Hij zegelde met een dubbele adelaar (adelaar met twee koppen). Overleden (West-)IJsselmonde tussen 1486 en 1493. Geboren ongeveer 1420. Vermeld aan de Hordijk onder IJsselmonde vanaf 1466.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Dircksz van DRIEL?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Dircksz van DRIEL

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Dircksz van DRIEL

? ?
1390-????

Cornelis Dircksz van DRIEL
1420-1493



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Cornelis Dircksz van DRIEL

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van DRIEL


De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I35055.php : benaderd 19 januari 2026), "Cornelis Dircksz van DRIEL (1420-1493)".