Stamboom Dullemen » Frederik van Twickelo (-1555)

Persoonlijke gegevens Frederik van Twickelo 

  • Hij is geboren C_1460.
  • Beroep: ridder, heer van Hengelo, kastelein van Coevorden, rentmeester van Drenthe.
  • Hij is overleden op 4 juli 1555, hij was toen 95 jaar oud.
  • Een kind van Johan van Twickelo en Adriana van Rutenborgh

Gezin van Frederik van Twickelo

Hij is getrouwd met Rudolfa De Vos van Steenwijk.Bron 1

Zij zijn getrouwd


Notities over Frederik van Twickelo

zijn steen is ingemetseld in de kerkmuur van Delden. De zerk dekte oorspronkelijk zijn graf in de kapel van het huis Twickelo. De zerk is eerst overgebracht naar Hengelo en toen die kerk gesloopt werd naar Delden

beroep: 1518

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederik van Twickelo?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederik van Twickelo

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederik van Twickelo


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - NL 1959 Vos van Steenwijk

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1555: Bron: Wikipedia
    • 9 april » Marcello Cervini wordt Paus Marcellus II.
    • 25 oktober » Keizer Karel V doet troonsafstand als keizer van Duitsland, koning van Spanje en heer der Nederlanden. Zijn zoon Filips II volgt hem op als koning van Spanje en heer der Nederlanden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Twickelo


De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I177106.php : benaderd 16 januari 2026), "Frederik van Twickelo (-1555)".