Hij is getrouwd met Maria Thomasdr de LEEUW.
Zij zijn getrouwd op 11 februari 1682.
Kind(eren):
Het gezin is lidmaat van de Nederduits Gereformeerde Gemeente. In 1682 bekeert het gehele gezin tot het Rooms Katholieke geloof. Ze krijgen 8 kinderen. Hendrik is in 1691 schepen te Loon op Zand en ontvangt hiervoor een bedrag van Fl. 300,00 van de gemeente.
Hendrick en Maeijken wonen in de Kerkstraat. Als schepen genoot hij voldoende aanzien om met het predikaat ´sinjeur´ te worden aangesproken.
In 1682 koopt Hendrik land te Haaren in de Molenakker [Oisterwijk].
In 1693 verkocht Hendrik als enige erfgenaam van zijn vader voor fl 1550:0:0 een bequaem, welgelegen huijs, erve, packhuijs ende plaetse daer achter aen te ´s-Hertogenbosch in de Kruistraat, op de hoek als je van de Korenbrug komt.
Tijdens de Negenjarige Oorlog werd hij samen met de dorpschirurgijn Frans van Rijckevorsel als gijzelaar door de Fransen te Namen gedetineerd om de inwoners van Loon op Zand te dwingen de vijandelijke contributies af te dragen.
Hij ontsnapte na drieýneenhalf jaar en kreeg van de Loonse regering een schadevergoeding van fl 450,00 voor de vacatie ende geleden smerte in de gevanckenisse.
Notitie bij het overlijden van Hendrik: als huisvader, laat kinderen na.
Uit de rechterlijke archieven folio 153v - 12-5-1753:
Peeter Hendrik Hamers legt op verzoek van Corstiaan van der Werken, schout te Sprang, een verklaring af dat hij weet dat Dirk Oerlemans, die toendertijd in Sprang woonde, ongeveer 50 jaar geleden turf gestoken heeft op de heide die nu door procureur Hendrik van Vught verpacht wordt.
Adam Paijmans, Gelden van Es, Arien Wouterse Smits, schepen te Capelle, en Meerten van Laar bevestigen de verklaring.
Henricus Michael van Vugt (Vucht) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1682 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maria Thomasdr de LEEUW | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.