Stamboom Dullemen » Neeltgen Jans (± 1597-1684)

Persoonlijke gegevens Neeltgen Jans 


Gezin van Neeltgen Jans

Zij is getrouwd met Jacob Pieters.Bron 2

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Willem van der KOOGH  ± 1620-???? 


Notities over Neeltgen Jans

ONA Dordrecht inv. 115, f. 65 e.v.:
2 maart 1654 compareerde voor notaris J. Reijns Geertruij van den Hatert, weduwe van Gillis Jansz. van der Hulck en Maerten Gillisz. van der Pijpen, beiden wonende te Dordrecht. Zij verkopen aan Neeltgen Jansdr., weduwe van Jacob Pietersz., wonende buiten de stad Dordrecht in het Wilgenbos, een windwipvolmolen, staande buiten de stad aan de Noordendijk, met een huis en toebehoren, zowel gereedschap, hout- en ijzerwerk, als alle "volaerdeturff" en het schuitje, dat bij de molen hoort, voor 4000 gl., waarvan 1000 gl. contant en de rest af te lossen met jaarlijkse termijnen van 1000 gl. Borgen: Vechter Jacobsz., Cornelis Jacobsz. en Jan Jacobsz. J. Zondervan-van Heck en C.J.P. Grol, Buyten de Sluyspoort op Merwedegrond buytendyks. Een onderzoek naar het gebied Noordendijk/Lijnbaan. Jaarboek Vereniging Oud-Dordrecht 2001 (Dordrecht 2002), p. 85-86: "[Neeltgen Jansdr.] beheerde met haar zoons Willem, Vecht[e]r, Cornelis en Jan Jacobsz. deze volmolen [genaamd "het Varken"]. Zij maakte in 1677 ten overstaan van notaris Arent van Neten haar testament. Ze gaf "het Varken" voor twaalf jaar in gebruik aan haar zoon Willem Jacobsz. en haar kleinzoon Staes Dirxsz., zoon van haar overleden dochter Crijntge Jacobsdr.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltgen Jans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltgen Jans

Neeltgen Jans
± 1597-1684


Jacob Pieters
± 1590-< 1654


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. geschat
  2. André den Haan: Van der Koog

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Jans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I134160.php : benaderd 2 februari 2026), "Neeltgen Jans (± 1597-1684)".