Stamboom Dullemen » Karel Zwankhuizen (1908-1981)

Persoonlijke gegevens Karel Zwankhuizen 


Gezin van Karel Zwankhuizen

Hij is getrouwd met Frederika Wilhelmina HALLENSLEBEN.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1932 te Rotterdam,ZH,NLD, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Karel Zwankhuizen  1933-1933
  2. Karel Zwankhuizen  1939-1939
  3. (Niet openbaar)


Notities over Karel Zwankhuizen

Tijdens de bezettigsjaren 1940-1945 in het verzet, verzorgde voedsel en wapen transporten. Ging
direct na de bevrijding als vrijwilliger via Londen en Singapore naar Ned.Indie en gaf daar als
Adjudant leiding aan een brenn-carrier peloton.Diende daar van 1945 to 1948 Was terug in
Nederland Hoofdbrandmeester, op vrijwillige basis, bij de Gemeentelijke Brandweer te Rotterdam.- DTB P173 en geboorteakte;2 TYPE Algemene bron;3 REF 1;1 REFN SO510;2 TYPE Algemene bron

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Karel Zwankhuizen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Karel Zwankhuizen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Karel Zwankhuizen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - DTB P173 en geboorteakte;2 TYPE Algemene bron;3 REF 1;1 REFN SO510;2 TYPE Algemene bron
  2. - Uitreksel Trouwakte (in klapper);2 TYPE Algemene bron;3 REF 1;1 REFN SO583;2 TYPE Algemene bron

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 november 1908 lag tussen 5,2 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
    • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
    • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
    • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
    • 24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
    • 28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
  • De temperatuur op 18 mei 1932 lag tussen 6,9 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1932: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » James Chadwick verifieert experimenteel het bestaan van het neutron, dat hij al eerder vermoedde.
    • 26 maart » Guillaume Lemmens wordt bisschop van Roermond na het overlijden van Laurentius Schrijnen.
    • 10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
    • 22 juni » Catalina Tomàs wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
    • 3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
    • 20 november » Aardbeving bij Uden met een sterkte van 5,0 op de Schaal van Richter.
  • De temperatuur op 9 oktober 1981 lag tussen 10,1 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • In het jaar 1981: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,2 miljoen inwoners.
    • 16 januari » In Karachi wint de Nederlandse hockeyploeg voor de eerste keer in de geschiedenis het toernooi om de Champions Trophy.
    • 27 januari » Een scheepsramp bij Java eist 443 doden.
    • 16 juni » Grisja Filipov wordt voorzitter van de Raad van Ministers in Bulgarije.
    • 14 oktober » Het Nederlands voetbalelftal houdt de hoop op de deelname aan het WK voetbal 1982 levend door België in Rotterdam met 3-0 te verslaan. Ruud Geels (20ste) en Frans Thijssen (14de) spelen hun laatste interland voor Oranje.
    • 8 november » In België zijn er provincieraadsverkiezingen.
    • 13 december » Israël annexeert de Syrische Golanhoogten


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1904 » Clyfford Still, Amerikaans kunstschilder († 1980)
  • 1906 » Andrés Henestrosa, Mexicaans dichter, essayist, onderwijzer, politicus en taalkundige († 2008)
  • 1910 » Henk Feldmeijer, Nederlands nationaalsocialistisch politicus († 1945)
  • 1911 » Albert Buysse, Belgisch wielrenner († 1998)
  • 1912 » Constant Stotijn, Nederlands hoboïst († 1975)
  • 1912 » Gordon Parks, Amerikaans fotograaf, regisseur, schrijver en componist († 2006)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zwankhuizen


De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I123582.php : benaderd 18 januari 2026), "Karel Zwankhuizen (1908-1981)".