Stamboom Dullemen » Bearte (Bertha) van EGMOND (-1413)

Persoonlijke gegevens Bearte (Bertha) van EGMOND 

Bron 1
  • Zij is geboren op 1334_-_1342 in slot aan de Hoef.Bron 2
  • Beroep: beleend met Slijckplack en Coerenweert in de maalschap van Maurik.
  • Zij is overleden in het jaar 1413, zij was toen 79 jaar oud.Bron 3
  • Een kind van Jan van EGMOND en Guyote van AMSTEL

Gezin van Bearte (Bertha) van EGMOND

(1) Zij is getrouwd met Walraven van BREDERODE.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 13 december 1360 te huw voorw, zij was toen 26 jaar oud.Bron 5


(2) Zij is getrouwd met Walraven van BREDERODE.

Zij zijn getrouwd op 13 december 1360, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):



(3) Zij is getrouwd met Gerrit van CULEMBORG.Bron 6

Zij zijn getrouwd op 6 juli 1371, zij was toen 37 jaar oud.Bron 7


Kind(eren):

  1. Jan van CULEMBORG  1380-1452 
  2. Gerrit van CULEMBORG  1381-1461 


Notities over Bearte (Bertha) van EGMOND

19. huwelijk met Walraven van Brederode was kinderloos

20.5.1330: Gijsbert, heer van IJsselstein, Arnold van IJsselstein, ridder, en Jan van Egmond, maken huwelijkse voorwaarden tussen de laatste en jonkvrouwe Guyotte, dochter van heer Arnold van IJsselstein .

20.5.1330: Willem, graaf van Holland, belooft in aansluiting op de brief van 6.1.1309 (zie aldaar), jonkvrouwe Guyotte, gehuwd met Jan van Egmond, in het bezit te stellen van het huis te IJsselstein, indien heer Arnold van IJsselstein geen zoons nalaat .

21.9.1347: Guyotte, vrouwe van Egmond, beleent Hendrik van Harmelen met al het goed dat hij hield van haar moeder, vrouwe van IJsselstein .

5.4.1363: Johannes Wijnt, notaris, geeft op verzoek van heer Jan van Egmond en IJsselstein transsumpt van de brieven d.d. 14.8.1311, 18.10.1343, 28.10.1343 en 28.6.1347 .

11.6.1364: Deken en kapittel van Oudmunster te Utrecht geven aan heer Jan, heer van Egmond en IJsselstein, en vrouwe Guyotte zijn vrouw, gedurende haar leven het gerecht, cijns en grote en kleine tienden in de Achtersloot in pacht .

12.9.1364: Albrecht, hertog van Beieren, ruwaard van Holland, beleent vrouwe Guyotte, vrouwe van IJsselstein en Egmond, zijn nicht, met alwat haar vader, heer van IJsselstein, van de grafelijkheid van Holland in leen hield .

Uit dit huwelijk o.m. een dochter Berte van Egmond, waarvoor op 6.7.1371 huwelijkse voorwaarden werden opgesteld, m.b.t. tot haar huwelijk met Gerrit van Culemborg. De borgen daarbij waren o.m.: heer Gijsbert van IJsselstein, heer Otto van Leijenberg, Willem van Egmond, Jan van Almelo, Jan van den Vliet en Elias van Woudenberg .

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bearte (Bertha) van EGMOND?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bearte (Bertha) van EGMOND

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bearte (Bertha) van EGMOND


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. http://www.kareldegrote.nl/ reeks 2-31
  2. - GN 1968 Karel de Grote nummer;; GN 1968 Karel de Grote nummer
  3. - GN 1990 Karel de Grote Nummer;; GN 1990 Karel de Grote Nummer
  4. - Karel de Grote site reeks 031 Hamelink III
  5. - GN 1991 Karel de Grote nummer;; GN 1991 Karel de Grote nummer
  6. - Karel de Grote site reeks 002 Van der Meijden; - kwartierstatenboek Prometheus XIII;; kwartierstatenboek Prometheus XIII; - Aarschot; - 0Mormonen op Internet - www.familysearch.org/Eng/Search/frameset_search.asp; - dr. A.W.E. Dek - de adellijke geslachten van Culemborg en van Vianen - NL 1975 Culemborg / v Vianen
  7. (huw.voorw. 6.7.1371)

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Van EGMOND


De publicatie Stamboom Dullemen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Deunhouwer, "Stamboom Dullemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dullemen/I103682.php : benaderd 19 januari 2026), "Bearte (Bertha) van EGMOND (-1413)".